Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zwiększenie kapitału kredytu

Dzień dobry. 

Planuję poprosić o aneks do kredytu hipotecznego. Z uwagi na wzrost cen i chęć wykonania części prac z lepszych materiałów, planuje poprosić o dodatkowe 60 tys. zł (15% wartości udzielonego kredytu). 

Mam już umówione spotkanie w banku. Chciałbym jednak zapytać, jak mogę przygotować się do takiego spotkania, aby skrócić ewentualny okres oczekiwania na decyzje o przyznaniu kwoty.

Zaświadczenia o zarobkach moich i żony zapewne będą potrzebne. Z jakiego okresu? 

Zapewne też informacja, które z pozycji będą mnie więcej kosztować. Jeśli nie rozliczyłem jeszcze żadnej transzy to mogę wskazać pozycje bez żadnych ograniczeń?

Ile może trwać taki proces? 

Odpowiedz
0 Lajków
Szejku
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-07-2019
Wiadomość 1 z 3 (2 613 wyświetleń)

Re.: Zwiększenie kapitału kredytu

Dodatkowo żona jest na macierzyńskim. Nie wiem czy jest to ważna informacja (pensję otrzymuje od pracodawcy).
Odpowiedz
0 Lajków
Szejku
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-07-2019
Wiadomość 2 z 3 (2 601 wyświetleń)

Re: Re.: Zwiększenie kapitału kredytu

Do złożenia wniosku o aneks będą potrzebne Zaświadczenia o dochodach na naszych drukach bankowych, które można pobrać ze strony banku https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty

Dodatkowo potrzebujemy:
•    numer Księgi wieczystej (może być wydruk ze strony www),
•    kosztorys na  kwotę podwyższenia- na naszym druku https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty \
•    projekt budowlany- tylko w przypadku gdy były dokonane zmiany,
•    aktualna wycena (  nie jest wymagana gdy posiadany przez nas operat szacunkowy jest aktualny (12 miesięcy), jednak w tym przypadku wartość  musi pozwalać na podwyższenie i obligatoryjne będzie wykonanie inspekcji stanu zaawansowania inwestycji).

 

Są to standardowe dokumenty potrzebne do podwyższenia kwoty kredytu. Analityk może na dalszym etapie poprosić o dodatkowe dokumenty. Czas przygotowania aneksu to sprawa indywidualna i poinformuje już o tym doradca po przyjęciu wniosku.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 537 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy