Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zdolność kredytowa przy zmianie oprocentowania ze zmiennego na stałe ?

Tak jak w temacie. 

 

Może ktoś potrafi wytłumaczyć jak liczona jest zdolność kredytowa przy zmianie oprocentowania ze zmiennego na stałe w ING ? Wiem, że posiadane raty, dzieci na utrzymaniu, rodzaj umowy są brane pod uwagę.  Ale  jeśli się ma już kredyt to czy są brane pod uwagę takie same kryteria jak dla nowych klientów czy inne. No i chyba sprawa najważniejsza z kiedy brana jest pod uwagę zdolność kredytowa ? Z dnia kiedy składa się wniosek o kredyt czy z dnia kiedy analityk podejmuje decyzje. Czekam już 3 tydzień na decyzje i wg kalkulatora, który jest na stronie ING https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/kalkulator-kredytowy zdolność posiadam na kwotę, którą mam kredyt dzisiaj (i posiadałem ją w dniu kiedy składałem wniosek). Ale zauważyłem, że w ciągu tego czasu  zdolność kredytowa spadła. Jestem w stanie dokonać nadpłaty - ale tylko wtedy gdybym wiedział, że mój kredyt byłby za duży. O ile moja zdolność kredytowa była pewnikiem to teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie zmienijszy się w maju (kolejne podwyżki stóp są niemal pewne). 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 719 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa przy zmianie oprocentowania ze zmiennego na stałe ?

Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników, między innymi, miesięczny dochód oraz liczba osób na utrzymaniu. Przy wyliczaniu stosujemy te same kryteria, co dla nowych klientów. Jeśli chodzi o datę, z której wyliczana jest zdolność, ciężko tutaj jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie mamy tu wglądu do Twojego wniosku. W tej sprawie skontaktuj się, proszę, z doradcą, który przyjmował Twój wniosek.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 2 z 4 (2 289 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa przy zmianie oprocentowania ze zmiennego na stałe ?

Pytanie, wydaje się dość fundamentalne. Przy tak długim okresie oczekiwania na decyzje i wzrastającym każdego dnia oprocentowaniu zdolność kredytowa niestety maleje. Więc niezależnie od tego, kto złożył wniosek jakieś kryteria ustalania zdolności występują - pytanie jakie ? Czy zależą one od dnia składania wniosku ? Czy od dnia analizy ? W tym obszarze działania banku brakuje mi transparentności. 

 

Opierając się tylko na kalkulacjach z kalkulatora kredytowego w ciągu ostatnich m-cy moja zdolność kredytowa spadła (a mija m-c od złożenia wniosku). Jeśli kolejny m-c będę czekał na decyzje, to może doczekam się jej jak moja zdolność całkiem spadnie :-)) Tak mam rozumieć politykę banku czy nie ? :-)

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 254 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa przy zmianie oprocentowania ze zmiennego na stałe ?

Zdolność kredytowa będzie wyliczana dla oprocentowania przyjętego z dnia złożenia wniosku. Oprocentowanie jest stałe, więc nie zależy od podwyżek WIBOR. Proponuję, abyś poczekał na decyzję analityka. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (2 151 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy