Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wpis do księgi wieczystej - hipoteka

Mija 180 dni na dostarczenie potwierdzenia wpisania hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej. Otrzymałem list przypominający o konieczności dostarczenia takiego dokumentu

"Czego potrzebujemy: wpisania ING BANKU ŚLĄSKIEGO na pierwszym miejscu w księdze wieczystej nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu"

Jak do tej pory sąd nie dokonał takiego wpisu w księdze wieczystej. Znajduje się w niej jedynie wzmianka wpisana przez notariusza przy okazji podpisania aktu notarialnego.
Czy konieczne są jakieś działania z mojej strony? Czy muszę oficjalnie poinformować o tym bank? Czy cierpliwie czekać aż sąd dokona wpisu do księgi wieczystej i poprostu wiąże się to z podwyższoną marzą?
Odpowiedz
0 Lajków
MW31415
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-02-2020
Wiadomość 1 z 3 (5 168 wyświetleń)

Re: Wpis do księgi wieczystej - hipoteka

W tej sprawie powinieneś skontaktować się w pierwszej kolejności z sądem. Tam ustalisz, ile to jeszcze może potrwać. Jeśli będziemy musieli wydłużyć dla Ciebie termin na złożenie dokumentu, powinieneś nas o tym poinformować. W przypadku, gdy Twoja sprawa jest załatwiana w sądzie w Gdańsku lub Krakowie wystarczy, że do nas zadzwonisz -  32 357 00 57. Specjaliści są dostępnie w dni robocze od 8:00 do 20:00.
Jeśli jest to sąd w innej miejscowości, konieczna jest wizyta u specjalisty hipotecznego w oddziale banku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 3 (5 085 wyświetleń)

Re: Wpis do księgi wieczystej - hipoteka

Dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
MW31415
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-02-2020
Wiadomość 3 z 3 (5 022 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Otrzymasz decyzję ostateczną bez umowy deweloperskiej? My po wstępnej musieliśmy podpisać i dostarczyć akt notarialny.

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ja weszłam jako klient banku na rzekomą szybką ścieżkę przyznawania kredytu. I niby tego samego dnia po skompletowaniu i przesłaniu dokumentów 29.03 dostałam wstępną pozytywną opinię. Dwa tygodnie tem...

25-04-2024
Re: Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Aktualnie w przypadku Moje ING wymagane jest, aby ustawić aplikację jako domyślną do płatności. Możesz natomiast dodać kartę do portfela Google i tu ustawić ją jako domyślą. Wtedy będziesz mógł skorzy

...

25-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy