Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wpływy na konto: czy chodzi o dochód?

Dzień dobry, 

W umowie kredytowej mam zapis: apewnienia wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 4. ust. 7. w wysokościmin. 2000 zł miesięcznie, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy.  Czy przez wpływ zawsze rozumiany jest dochód / wynagrodzenie? czy może to pochodzić np z konta oszczędnosciowego albo przelewu od innej osoby np rodziców w sytuacji gdy traci się pracę, a wplywy są z innego źródła? Oczywiście przy załozeniu, ze rata jest płącona terminowo. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
rumik11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
25-11-2020
Wiadomość 1 z 4 (5 620 wyświetleń)

Re.: Wpływy na konto: czy chodzi o dochód?

Mi doradca tłumaczył, ze jeżeli nie chcę rezygnować ze swojego dotychczasowego konta w innym banku, to wystarczy ze raz w miesiacu przeleję z niego 2000 zl na konto w ING. Wynika więc z tego, że nie musi to być wpływ od pracodawcy, chodzi o obrót na rachunku.
Olka0212
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
6
24-11-2020
Wiadomość 2 z 4 (5 592 wyświetleń)

Re.: Wpływy na konto: czy chodzi o dochód?

[ Edytowane ]

@rumik11, Suma wpływów (jednego lub kilku mniejszych) na rachunek powinna wynosić minimum 2000 zł w miesiącu kalendarzowym (ten wpływ musi być między pierwszym, a ostatnim dniem miesiąca).

 

Wpłatę na swoje konto możesz zrobić za pomocą wpłatomatu, przelewu z innego banku, wpływu wynagrodzenia od pracodawcy (ale wpływem nie musi być wynagrodzenie) itp.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (5 561 wyświetleń)

Re.: Wpływy na konto: czy chodzi o dochód?

Dziękuję za odpowiedź! 

Udało mi się też dodzwonić na infolinię i pani konsultantka to potwierdziła, więc już jestem spokojna Emotikon: Szczęśliwy 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
rumik11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
25-11-2020
Wiadomość 4 z 4 (5 476 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy