Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wniosek o odłączenie kredytobiorców

Witam. Spotkał mnie następujący problem.

Gdy starałem się o kredyt okres prowadzenia przeze mnie działalności gospodarczej wynosił poniżej 12 miesięcy, dlatego do kredytu mieli dołączyć rodzice, a następnie po uzyskaniu przeze mnie zdolności rodzicie mieli zostać odłączeni. Taka relacja została przekazana pośrednikowi, a pośrednik przekazał informację bankowi. Otrzymaliśmy instrukcje aby we wniosku jako kredytobiorcy widnieli tylko rodzice. Ja miałbym być jedynie współwłaścicielem nieruchomości. Podpisaliśmy umowę zgodnie z przekazanymi instrukcjami.

Po uzyskaniu zdolności złożyłem pierwszy wniosek i zostałem dołączony do kredytu. Następnie w odpowiedzi na drugi wniosek o odłączenie rodziców od kredytu otrzymaliśmy negatywną decyzję  z uzasadnieniem, że takie działania są niezgodne z zapisami instrukcji.

Zostaliśmy wprowadzeni w błąd, ponieważ powinienem widnieć we wniosku jako kredytobiorca. 

Złożyłem reklamację, ale chciałbym prosić o poradę czy mogę coś jeszcze zrobić w tej sprawie. 

Odpowiedz
0 Lajków
krjakubowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-06-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 294 wyświetleń)

Re: Wniosek o odłączenie kredytobiorców

Chcielibyśmy Ci pomóc w wyjaśnieniu tej sytuacji. Jednak w tym miejscu nie mamy wglądu do Twojego zgłoszenia. Poczekaj proszę na rozpatrzenie reklamacji, którą już złożyłeś. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie. Analityk po zapoznaniu się z Twoim zgłoszeniem, udzieli Ci odpowiedzi kanałem, który wskazałeś (Moje ING lub korespondencyjnie). 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 265 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy