Odpowiedz

Wkład własny a poręczyciel

Witam, 

bank wymaga m.in.  min. 20% wkładu własnego, jednak jak piszecie: "Jeśli masz dodatkowo dom lub mieszkanie, które może być zabezpieczeniem kredytu, nie będziesz potrzebować wkładu własnego."

 

Moja matka ma wasne mieszkanie, czy w tym przypadku może byc moim poręczycielem?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 1 z 5 (7 017 wyświetleń)

Re.: Wkład własny a poręczyciel


Jeżeli Twoja mama udostępni nieruchomości mieszkalną pod zabezpieczenie dla naszego kredytu, to możesz wnioskować o kredyt nie posiadając wkładu własnego. Kwota kredytu hipotecznego nie może być wyższa niż 80% wartości zabezpieczenia (wszystkich nieruchomości, nabywanej i tej należącej do mamy).

Właściciel nieruchomości w tej sytuacji nie musi razem z Tobą przystępować do kredytu, a jedynie wyrazić zgodę na ustanowienie zabezpieczenia na nieruchomości w ramach wnioskowanego przez Ciebie kredytu.

Decyzje kredytowe podejmujemy indywidualnie więc ostateczną informację o możliwości udzielenia kredytu oraz zabezpieczenia na innej nieruchomości otrzymasz po złożeniu i weryfikacji wniosku.

Jeśli chciałbyś otrzymać szczegółowe informacje na temat kredytów hipotecznych, zapraszam do kontaktu z nami: 32 357 00 65 /801 111 888 (pon.-pt.: 8:00 - 20:00, soboty od 8:00 do 16:00).

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 951 wyświetleń)

Re.: Wkład własny a poręczyciel

Dziękuję,
pójdę do banku po dodatkowe informacje
Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 3 z 5 (6 870 wyświetleń)

Re.: Wkład własny a poręczyciel

Dzień dobry,
czy nadal istnieje możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, z zabezpieczeniem dla kredytu nieruchomością mieszkalną?
Odpowiedz
0 Lajków
swaczyna
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-03-2018
Wiadomość 4 z 5 (4 700 wyświetleń)

Re: Re.: Wkład własny a poręczyciel

Jeżeli chodzi o zakup nieruchomości to obecnie akceptujemy wkład własny tylko w formie gotówki, wymagamy 20 % wkładu własnego.

W przypadku budowy domu jednorodzinnego z systemem gospodarczym (budowa indywidualna) jako wymagany 20 % wkład własny możemy przyjąć działkę oraz wykonane pracę budowlane.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (4 665 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy