Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

[ Edytowane ]

Witam,

w dniu 29.07 złożyłem wniosek o wakacje kredytowe i stan kredytu wynosi na tamten dzień wynosił 443 000 zł. Dzisiaj wchodzę do bankowości, patrzę a tu stan kredytu wynosi 444 000 zł, czyli ok. 1000 zł więcej! Na pewno się nie pomyliłem bo w dniu złożenia wniosku zrobiłem sobie screena i mam to jak na dłoni, więc mogę sobie porównać w każdej chwili. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co tu chodzi? Przez okres wakacji odsetki miały nie być przecież nie naliczane? 

 

Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem wydaje się być fakt, że bank "zaksięguje" odsetki do dnia spłaty raty (10.08) a później przestanie je naliczać przez równe 2 miesiące wakacji kredytowych czyli do płatności raty w dniu 10.10. 

W innym wypadku jest tutaj coś nie tak?

 

No cóż, dla pewności robię screena ze stanu kredytu dzisiaj, jutro i pojutrze. Zobaczę czy jest tak jak myślę.

Odpowiedz
0 Lajków
_grzegorz_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
09-08-2022
Wiadomość 1 z 6 (5 776 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Mam to samo , codziennie odsetki rosną o około 20 zł .Kredytu zostało mi jeszcze 96800 do spłaty
Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 2 z 6 (5 760 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Również u mnie jest ta sama sytuacja. 27.07 odsetki wynosiły około 540 zł, dziś jest 1124 zł! Przez niecałe dwa tygodnie odsetki wzrosły o prawie 585 zł. Też mam screeny.
Odkąd weszły wakacje i ludzie z nich skorzystali dzieją się dziwne rzeczy.
Ktoś potrafi sensownie wytłumaczyć tę kwestię? Może ING łaskawie zajmie jakieś stanowisko, a nie ciągłe tłumaczenia "na okrętkę"..?
Odpowiedz
0 Lajków
Kamil89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
21-07-2022
Wiadomość 3 z 6 (5 703 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Ja dostałem taką odpowiedź w tej sprawie:


"Odsetki naliczają się codziennie, ale zgodnie z zawieszeniem, Pan nie płaci raty. W dniu planowej płatności raty będziemy je umarzać i zerować"

Odpowiedz
0 Lajków
Hubert_Lublin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-08-2022
Wiadomość 4 z 6 (5 692 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Potwierdzam. Odsetki zostały umorzone.

 

Link do informacji o zawieszeniu raty. https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego 

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 5 z 6 (5 534 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

U mnie również zostały umorzone , a harmonogram wrócił do ładu .Uf , ale ulga 

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 6 z 6 (5 503 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy