Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Witam,

w 2016 r. wraz z żoną wzięliśmy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. W umowie mamy zapis, że przez pierwsze 5 lat nie możemy nadpłacić kredytu bez ponoszenia dodatkowego kosztu, jednak po upływie 5 lat jest to możliwe. Dodatkowo raty kredytu są tak skonstruowane, że nadpłata kredytu zmiejsza kwotę do spłaty, a okres kredytowania pozostaje niezmienny.

Pytanie jednak czy można podpisać aneks do umowy i spłcić kredyt wcześniej (nadpłata koryguje czas spłat). Pytanie jest o tyle istotne, że myslimy o zaciągnieciu kolejnego kredytu na inne mieszkanie, a obecny kredyt nas blokuje, mimo że moglibyśmy go spłacić wcześniej.

Dziękuję za odp.

Michał

Odpowiedz
0 Lajków
Michał_D
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 082 wyświetleń)

Re.: Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Do skrócenia okresu kredytowania niezbędne jest zawarcie aneksu - w niektórych przypadkach wiąże się to z ponowną ocena zdolności kredytowej. Jeżeli chcecie spłacić kredyt wcześniej w całości, to nie wymaga to aneksowania - spłacacie, bank rozlicza odsetki do momentu spłaty i tyle.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 014 wyświetleń)

Re: Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Michał_D, możesz nadpłacić kredyt hipoteczny wcześniej - przed upływem okresu w umowie. W takiej sytuacji, naliczymy prowizję - 2% nadpłacanej kwoty. Standardowo, po nadpłacie przeliczamy kredyt i zmniejszamy ratę. Jeśli chcesz, abyśmy skrócili czas kredytowania, zapraszam Cię do kontaktu z nami - (32) 357 00 57, nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty, w godzinach 8:00-16:00. Przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie i zaprosimy Cię do oddziału, na podpisanie aneksu do umowy. Aneks będzie darmowy, skróci on czas spłaty Twojego kredytu. 

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 3 z 3 (2 006 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy