Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Realizacja kredytu na mieszkanie obciążone hioteką

Dzień dobry,

 

chciałabym się dowiedzieć jakie są czasy operacyjne, te założone przez bank (maksymalne) i te realne na uruchomienie kredytu w momencie dostarczenia aktu notarialnego dla mieszkania które obciążone jest hipoteką w innym banku.

 

Pozostała część do spłaty to ok 70000zł, sprzedający dostali już część wkładu własnego, i tu moje pytanie czy resztę mojego wkładu własnego przelewam sprzedającym, do banku w którym oni mają kredyt żeby spłacić część czy do ING w którym ja będę brała kredyt?

 

W ilu transzach wypłacany jest taki kredyt na mieszkanie obciążone hipoteką? Wszystko od razu w jednej czy w dwóch transzach rozciągnietych w czasie (najpierw spłata kredytu - dostarczenie zaświadczenia o całkowitej spłacie - i dopiero wypłata reszty środków sprzedającym)? Ile to realnie może potrwać? Jaki czas wpisać w akcie notarialnym żeby to było wykonalne?

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
0 Lajków
ewelinakasp
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-09-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 792 wyświetleń)

Re: Realizacja kredytu na mieszkanie obciążone hioteką

W umowie kredytowej jest zapis, że pieniądze z kredytu uruchamiamy na wniosek klienta maksymalnie do 10 dni od dnia złożenia wniosku i wypełniania warunków uruchomienia. 
W przypadku, który opisujesz, może być klika możliwości , wszystko będzie zależało od wysokości kredytu do spłaty zbywcy, od wysokości naszego  kredytu, jak również od wysokości wkładu własnego. 

Możemy jednoznacznie potwierdzić, że wkładu własnego nie wpłacasz do ING , zawsze wkład własny jest wpłacany do zbywcy zgodnie z ustaleniami u notariusza.
Jeżeli część kredytu będzie szła na spłatę kredytu zbywcy, a reszta na nabycie do zbywcy, to do drugiej transzy wymagamy potwierdzenia złożenia i opłacenia wniosku o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej.
W Twojej sytuacji termin będzie uzależniony od tamtego banku (jak szybko po spłacie kredytu wystawi dokumenty do wykreślenia takiego wpisu).

Najlepiej szczegóły omówić ze swoim specjalistą hipotecznym, na pewno udzieli Ci pełnej informacji.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 768 wyświetleń)

Re: Realizacja kredytu na mieszkanie obciążone hioteką

Czyli dobrze rozumiem, że pozostały wkład własny wpłacam na konto osobiste sprzedających u notariusza? Jeśli zrobię to wcześniej, to czy wystarczy wydrukowane potwierdzenie przelewu środków na rzecz zbywcy nieruchomości żeby było zaakceptowane przez bank i notariusza?

Odpowiedz
0 Lajków
ewelinakasp
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-09-2019
Wiadomość 3 z 4 (4 707 wyświetleń)

Re: Realizacja kredytu na mieszkanie obciążone hioteką

Tak, potwierdzeniem wpłaty wkładu własnego może być potwierdzenie przelewu. Ważne, aby tytuł zawierał dokładny opis. 
Może być to także potwierdzone w akcie notarialnym, jeśli notariusz wpisze tę informację. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (4 635 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy