Odpowiedz

Obniżenie marży

Witam,

Otrzymałem pozytywną decyzję kredytową w banku i mam w związku z tym pytanie. Czy jest możliwość negocjacji marży np. przejścia na niższą marżę z obowiązującej obecnie oferty? Mam też decyzję z innego banku z ofertą, która się wydaje korzystniejsza, jednak obniżenie marży w ING do tej w obowiązującej ofercie byłaby dla mnie najlepsza. Czy ktoś miał podobną sytuację?
Odpowiedz
0 Lajków
ciapson
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
28-09-2020
Wiadomość 1 z 7 (9 412 wyświetleń)

Re: Obniżenie marży

W tej sytuacji, aby zmienić warunki kredytu po podjętej decyzji trzeba złożyć nowy wniosek kredytowy. Nie możemy negocjować warunków już podjętej decyzji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 2 z 7 (9 377 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

@ciapson 

Na początku tego roku gdy pytałem o możliwość zmiany oferty na lepszą promocyjną, która się ukazała otrzymałem informacje, że muszę złożyć nowy wniosek kredytowy, co wiązałoby się z ponownym przejściem całego procesu przyznawania kredytu od nowa. Dodatkowo w jednym czasie mógłbyć procedowany tylko jeden wniosek stąd też musiałbym anulować ten w którym była już wydana decyzja, dlatego nie skorzystałem z lepszej oferty, chociaż uważam, że to by była fajna opcja, gdyż moja sytuacja kredytowa nie zmieniła się w żaden sposób i podmiana na nową ofertę nie powinna stanowić problemu.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 7 (9 372 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

[ Edytowane ]

Witam,
Znalazłam się w podobnej sytuacji. Niestety nie ma możliwości negocjacji (tak mnie poinformowano). Jestem w trakcie składania nowego wniosku. Czekam tylko do 23 listopada bo wtedy pojawi się kolejna oferta... Zobaczymy czy tym razem ING też nas pozytywnie zaskoczy Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Paradka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
24-10-2020
Wiadomość 4 z 7 (9 265 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

Dziękuję za odpowiedzi. Mam dodatkowe pytanie. Skorzystałem z oferty jesienna wyprzedaż z marżą 2,1%, natomiast na stronie ING w części ubezpieczeń na życie widnieje zapis, że dzięki ubezpieczeniu obniży się marżę kredytu hipotecznego o 0,1 p.p. W jaki sposób to wykorzystać z uwagi na to, że w decyzji kredytowej mam zapis, że zawarcie ubezpieczenia na życie jest niezbędnym warunkiem przed uruchomieniem transzy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
ciapson
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
28-09-2020
Wiadomość 5 z 7 (9 209 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

@ciapson

W momencie podpisywania umowy kredytowej w banku, konsultant zaproponuje Ci ubezpieczenie na życie i będziesz musiał je podpisć, gdyż jest to warunkiem skorzystania z tej promocji. Po podpisaniu umowy o ubezpieczenie automatycznie tak długo jak będziesz je miał aktywne (nie zrezygnujesz z niego) to oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 0,1 pp. Składka ubezpieczenia będzie automatycznie pobierana z konta ING, a samo ubezpieczenie pojawi Ci się na kafelku Ubezpieczenia w ING.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 7 (9 123 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżenie marży

ciapson jeśli spełnisz warunki promocji, skorzystasz z pomniejszonej marży. Zapis, o którym wspominasz dotyczy sytuacji, kiedy skorzystasz ze standardowej oferty z dodatkowym ubezpieczeniem na życie.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 7 z 7 (9 073 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy