Odpowiedz

Obniżenie marży

Witam,

Otrzymałem pozytywną decyzję kredytową w banku i mam w związku z tym pytanie. Czy jest możliwość negocjacji marży np. przejścia na niższą marżę z obowiązującej obecnie oferty? Mam też decyzję z innego banku z ofertą, która się wydaje korzystniejsza, jednak obniżenie marży w ING do tej w obowiązującej ofercie byłaby dla mnie najlepsza. Czy ktoś miał podobną sytuację?
Odpowiedz
0 Lajków
ciapson
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
28-09-2020
Wiadomość 1 z 7 (9 538 wyświetleń)

Re: Obniżenie marży

W tej sytuacji, aby zmienić warunki kredytu po podjętej decyzji trzeba złożyć nowy wniosek kredytowy. Nie możemy negocjować warunków już podjętej decyzji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 2 z 7 (9 503 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

@ciapson 

Na początku tego roku gdy pytałem o możliwość zmiany oferty na lepszą promocyjną, która się ukazała otrzymałem informacje, że muszę złożyć nowy wniosek kredytowy, co wiązałoby się z ponownym przejściem całego procesu przyznawania kredytu od nowa. Dodatkowo w jednym czasie mógłbyć procedowany tylko jeden wniosek stąd też musiałbym anulować ten w którym była już wydana decyzja, dlatego nie skorzystałem z lepszej oferty, chociaż uważam, że to by była fajna opcja, gdyż moja sytuacja kredytowa nie zmieniła się w żaden sposób i podmiana na nową ofertę nie powinna stanowić problemu.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 7 (9 498 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

[ Edytowane ]

Witam,
Znalazłam się w podobnej sytuacji. Niestety nie ma możliwości negocjacji (tak mnie poinformowano). Jestem w trakcie składania nowego wniosku. Czekam tylko do 23 listopada bo wtedy pojawi się kolejna oferta... Zobaczymy czy tym razem ING też nas pozytywnie zaskoczy Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Paradka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
24-10-2020
Wiadomość 4 z 7 (9 391 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

Dziękuję za odpowiedzi. Mam dodatkowe pytanie. Skorzystałem z oferty jesienna wyprzedaż z marżą 2,1%, natomiast na stronie ING w części ubezpieczeń na życie widnieje zapis, że dzięki ubezpieczeniu obniży się marżę kredytu hipotecznego o 0,1 p.p. W jaki sposób to wykorzystać z uwagi na to, że w decyzji kredytowej mam zapis, że zawarcie ubezpieczenia na życie jest niezbędnym warunkiem przed uruchomieniem transzy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
ciapson
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
28-09-2020
Wiadomość 5 z 7 (9 335 wyświetleń)

Re.: Obniżenie marży

@ciapson

W momencie podpisywania umowy kredytowej w banku, konsultant zaproponuje Ci ubezpieczenie na życie i będziesz musiał je podpisć, gdyż jest to warunkiem skorzystania z tej promocji. Po podpisaniu umowy o ubezpieczenie automatycznie tak długo jak będziesz je miał aktywne (nie zrezygnujesz z niego) to oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 0,1 pp. Składka ubezpieczenia będzie automatycznie pobierana z konta ING, a samo ubezpieczenie pojawi Ci się na kafelku Ubezpieczenia w ING.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 7 (9 249 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżenie marży

ciapson jeśli spełnisz warunki promocji, skorzystasz z pomniejszonej marży. Zapis, o którym wspominasz dotyczy sytuacji, kiedy skorzystasz ze standardowej oferty z dodatkowym ubezpieczeniem na życie.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 7 z 7 (9 199 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy