Odpowiedz

Obliczanie wkładu własnego.

Witam serdecznie.

Posiadamy działkę o wartości 63 tyś. zł Chcemy wziąść kredyt na budowe domu w wysokości 300 tyś . zł Moje pytanie jest nastepujące: Od jakiej kwoty bank liczy wkład własny w tej sytuacji? Od kwoty kredytowanej 300 tyś. zł czy od kwoty 300+63= 363 tyś. zł ? Działka jest jako wkład własny więc raczej nie wilcza się do wartości całej nieruchomości ?

Marrr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
07-02-2016
Wiadomość 1 z 4 (6 233 wyświetleń)

Re.: Obliczanie wkładu własnego.

Wkład własny stanowi wartość rynkowa działki, na której będzie budowa domu, jeśli jest się już jej właścicielem lub użytkownikiem wieczystym. Wartość ta może być ustalona według kosztu nabycia lub operatu szacunkowego zweryfikowanego przez bank. Kwota kredytu to 80%. Więc działka musi stanowić 20% kwoty całego zabezpieczenia.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 2 z 4 (6 193 wyświetleń)

Re.: Obliczanie wkładu własnego.

Czyli jeśli kredytujemy o 300 tyś to z tej sumy dostaniemy tylko 80 % tak ? A, resztę 20% bedzie stanowić działka jako wkład.

Odpowiedz
0 Lajków
Marrr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
07-02-2016
Wiadomość 3 z 4 (6 177 wyświetleń)

Re.: Obliczanie wkładu własnego.

[ Edytowane ]

Wymagamy wkładu własnego na poziomie 20% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Zabezpieczeniem może być działka budowlana, będziemy oceniali wartość działki. Pobierzemy opłatę 350 zł za ocenę wartości nieruchomości. Ważne, aby wartość kredytu nie przekroczyła 80% wartości zabezpieczenia (łącznej wartości działki z domem).

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (6 149 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy