Odpowiedz

Niejasność w spłacie kredytu

Hej, 
mam następującą sytuację ze swoim kredytem (dla ułatwienia obliczeń podaję okrągłe, hipotetyczne kwoty): 

1. Pozostało mi do spłaty 200 000 zł z czego 199 700zł to kapitał a 300 zł to odsetki. 

- Moje pierwsze pytanie dotyczy tych odsetek. Za co są te odsetki? Od czego? Niestety nie jest to nigdzie wyjaśnione w aplikacji. 

2. Moja rata kredytu wynosi 2000 zł, z czego 1600zł to odsetki a 400 zł to kapitał.

-  przed ostatnią ratą miałem do spłaty 201 700 zł, a po racie 199 700 zł. Jednak po kilku dniach kwota zmieniła się na 200 000 zł. Z czego to wynika? Czy ma to związek z tymi 300 zł odsetek z pkt 1?

3. Według harmonogramu pozostało mi 200 rat po 2000 zł czyli 400 000 zł, natomiast według pola "pozostało do spłaty" mam jeszcze do spłaty 200 000 zł. 

- czy jeśli skorzystam z nadpłaty kredytu i nadpłacę całość (200 000 zł), to oznacza, że zakończę kredyt i uniknę 200 000 zł odsetek, które bym zapłacił spłacając kredyt zgodnie z harmonogramem?

Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz
0 Lajków
1piotrek23
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-08-2022
Wiadomość 1 z 2 (2 184 wyświetleń)

Re: Niejasność w spłacie kredytu

Dziękujemy, za skorzystanie z naszej oferty kredytu hipotecznego Emotikon: Szczęśliwy 

Odsetki od kredytu naliczamy codzienne. Każdego dnia, jak się zalogujesz ta kwota będzie większa, aż do osiągnięcia wartości odsetek zgodnej z harmonogramem - dla najbliższej raty. 

 

Dzięki temu wiesz dokładnie, jaką masz kwotę zadłużenia na dany dzień. I w przypadku chęci wcześniejszej spłaty kredytu znasz dokładną kwotę, jaką jesteś zobowiązany do spłaty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (2 035 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy