Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata pierwszej transzy kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

 

Uruchomiłem pierwszą transzę kredytu hipotecznego w wysokości 43 908,78 zł. Mam trochę wolnych środków i chciałem je od razu przeznaczyć na nadpłatę. W systemie widzę komunikat ostrzegawczy:


"Kredyt nie został jeszcze uruchomiony w całości. Jeśli teraz nadpłacisz kredyt, to przy spłacie rat może zostać zamknięty i nie wypłacimy kolejnych transz."

Od czego zależy czy kredyt zostanie zamknięty? Jaką kwotę mogę maksymalnie nadpłacić aby kredyt nie został zamknięty?

dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
kamszy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-08-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 599 wyświetleń)

Re: Nadpłata pierwszej transzy kredytu hipotecznego

kamszy możesz już nadpłacać uruchomioną część kredytu. Ważne jest to, żeby nadpłata była mniejsza niż zobowiązanie do spłaty na dany dzień. Nadpłacać możesz do takiej kwoty, żeby nie spłacić w całości kapitału. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 3 (3 553 wyświetleń)

Re.: Nadpłata pierwszej transzy kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]
Nadpłać 43500zl i niech Ci zostanie końcówka pierwszej transzy na tyle wysoka, aby do czasu uruchomienia kolejnej transzy cala kwota pierwszej transzy sie nie spłaciła. Gdyby tak się stało to zamknie Ci się automatycznie kredyt i nie wypłacisz już żadnych transz i jedyna opcja to ponowne wnioskowanie o kredyt hipoteczny. Zaletą nadplaty kwoty z transz jest oczywiście zmniejszenie odsetek oraz kwot na ubezpieczenie nieruchomości.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 3 (3 503 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy