Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata pierwszej transzy kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

 

Uruchomiłem pierwszą transzę kredytu hipotecznego w wysokości 43 908,78 zł. Mam trochę wolnych środków i chciałem je od razu przeznaczyć na nadpłatę. W systemie widzę komunikat ostrzegawczy:


"Kredyt nie został jeszcze uruchomiony w całości. Jeśli teraz nadpłacisz kredyt, to przy spłacie rat może zostać zamknięty i nie wypłacimy kolejnych transz."

Od czego zależy czy kredyt zostanie zamknięty? Jaką kwotę mogę maksymalnie nadpłacić aby kredyt nie został zamknięty?

dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
kamszy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-08-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 547 wyświetleń)

Re: Nadpłata pierwszej transzy kredytu hipotecznego

kamszy możesz już nadpłacać uruchomioną część kredytu. Ważne jest to, żeby nadpłata była mniejsza niż zobowiązanie do spłaty na dany dzień. Nadpłacać możesz do takiej kwoty, żeby nie spłacić w całości kapitału. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 3 (3 501 wyświetleń)

Re.: Nadpłata pierwszej transzy kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]
Nadpłać 43500zl i niech Ci zostanie końcówka pierwszej transzy na tyle wysoka, aby do czasu uruchomienia kolejnej transzy cala kwota pierwszej transzy sie nie spłaciła. Gdyby tak się stało to zamknie Ci się automatycznie kredyt i nie wypłacisz już żadnych transz i jedyna opcja to ponowne wnioskowanie o kredyt hipoteczny. Zaletą nadplaty kwoty z transz jest oczywiście zmniejszenie odsetek oraz kwot na ubezpieczenie nieruchomości.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 3 (3 451 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy