Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu

A czy data zmiany oprocentowania ma wpływ na to, czy ING sporządzi aneks po nadpłacie i skróci okres spłaty?

przykład:

- nadpłata  20 lipca

- planowana zmiana oprocentowania 25 lipca

- zgłoszona prośba o aneks 21 lipca

 

Odpowiedz
0 Lajków
AdaAdzinska
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-07-2022
Wiadomość 11 z 23 (5 410 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

@as91 An1 System bierze pod uwagę saldo kapitału jaki pozostał do spłaty, a nie konkretne nadpłaty. 

@AdaAdzinska w przypadku bezpłatnego aneksu, możemy dokonać zmiany tylko do najwyższej już zapłaconej raty. A taką masz dopiero widoczną w harmonogramie, jednak jeszcze jej nie zapłaciłaś. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 12 z 23 (5 314 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Witam.
Jaka jest podstawa prawna takiej interpretacji, tj. " w przypadku bezpłatnego aneksu, możemy dokonać zmiany tylko do najwyższej już zapłaconej raty."? Na czym się Państwo opierają? Bo w umowie kredytowej nie ma o tym mowy.
Odpowiedz
0 Lajków
ML
ML
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
20-09-2022
Wiadomość 13 z 23 (4 998 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Taka interpretacja wynika bezpośrednio z naszej Tabeli Opłat i Prowizji: 
"Bank nie pobiera tej opłaty (200zł)  wprowadzając do umowy zmiany w przypadku:

- skrócenia okresu kredytowania w wypadku nadpłaty pod warunkiem, że od nadpłaty minęło nie więcej niż 3 m-ce a rata po nadpłacie będzie nie wyższa niż wynikająca z pierwotnego harmonogramu spłaty lub nie wyższa od najwyższej zapłaconej raty wynikającej z harmonogramów spłat, w tym aktualnie obowiązującego"


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 14 z 23 (4 953 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

To bardzo interesujące, bo w tabeli oplat i prowizji, którą dostałam do swojej umowy kredytowej jest nieco inny zapis, który znacznie zmienia tę interpretację: (zdjęcie w załaczeniu)
Odpowiedz
0 Lajków
ML
ML
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
20-09-2022
Wiadomość 15 z 23 (4 892 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

[ Edytowane ]

Część informacji znajduje się w załącznikach do umowy. Tabela Opłat i Prowizji stanowi integralny załącznik do umowy.
Jeżeli zmienia się Tabela Opłat i Prowizji to zawsze obowiązuje ta aktualna tabela. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 16 z 23 (4 817 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

To jak interpretować poniższy zapis umowy?
Odpowiedz
0 Lajków
ML
ML
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
20-09-2022
Wiadomość 17 z 23 (4 762 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Zapis do którego się tutaj odwołujesz związany jest z wysokością opłat i prowizji dla Twojego kredytu. A nie ze zmianą/uzupełnieniem zapisów Tabeli Opłat i Prowizji naszego banku. 

W przypadku np. opłat za nadpłatę kredytu, w tabeli opłat znajdują się odpowiednie odnośniki, dla umów zawieranych w konkretnych okresach czasu, tak aby obejmowały wszystkie umowy zgodnie z tym zapisem. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 18 z 23 (4 694 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Moim zdaniem nie ma sensu skracanie okresu kredytowania - ja bym różnicę w racie nadpłacała regularnie co miesiąc, tym bardziej, że jest to stosunkowo łatwa i szybka czynność - dzięki temu można zaoszczędzić sporo na odsetkach Emotikon: Szczęśliwy
ChicChick
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
28-09-2022
Wiadomość 19 z 23 (4 596 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Dokładnie tak, skracanie nie ma sensu.
Nadpłacając co miesiąc [czyli coraz więcej, bo rata maleje] do wysokości jaką miała nasza rata na początku spłacimy kredyt dokładnie w tym samym momencie co jakbyśmy skrócili okres i zapłacimy sumarycznie tyle samo.
Plus w sytuacji awaryjnej zawsze możemy NIE nadpłacić, obowiązkowa rata jest niższa.

Las3k
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
20-09-2022
Wiadomość 20 z 23 (4 302 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy