Odpowiedz

Nadpłata kredytu...

Dzień dobry, czy nadpłacając kredyt np. 20 tysięcy złotych, wpłata ta jest traktowana jako spłata kapitału? czy jako kolejne raty wraz z odsetkami?
Dziękuję.
Odpowiedz
0 Lajków
Fester
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
03-04-2022
Wiadomość 1 z 37 (35 980 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Nadpłata kredytu hipotecznego powoduje automatyczne zmniejszenie wysokości raty.
Możesz jednak wrócić do wysokości raty przed nadpłatą i tym samym skrócić okres kredytowania. Konieczne jest podpisanie aneksu do umowy.

Taki aneks jest bezpłatny jeśli:
- nie minęły 3 miesiące od nadpłaty,
- wysokość raty po skróceniu okresu kredytowania nie będzie wyższa, od najwyższej zapłaconej przez Ciebie raty.
Aneks możesz zamówić telefonicznie na naszej infolinii +48 32 357 00 57.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 37 (35 940 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Dziękuję za odpowiedź, ale nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie..
..czy nadpłacając kredyt wpłata jest traktowana jako spłata samego kapitału? czy jako kolejne raty wraz z odsetkami?
Dziękuję 🙂
Odpowiedz
0 Lajków
Fester
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
03-04-2022
Wiadomość 3 z 37 (35 801 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Nadpłaca się zawsze wyłącznie kapitał, odsetek nie płaci się "na zapas".

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 4 z 37 (35 784 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Jeśli nadpłacasz swój kredyt hipoteczny, spłacasz kapitał pozostały do spłaty. Po zaksięgowaniu tej kwoty, system automatycznie przelicza nową wysokość raty i odsetek. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 5 z 37 (35 782 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Tylko i wyłącznie kapitał. Następną ratę będziesz musiał zapłacić tak czy inaczej.

Odpowiedz
0 Lajków
bellatrix_l
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
30-01-2022
Wiadomość 6 z 37 (35 451 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu...

Mam również pytania o nadpłatę i aneks:
1. Wykonując nadpłaty kilka miesięcy z rzędu, darmowy aneks będzie przysługiwał w okresie 3 miesięcy od ostatniej nadpłaty? Czyli przykładowo nadpłacając w czerwcu, lipcu i sierpniu, będzie możliwość podpisania darmowego aneksu do listopada i skrócenie okresu kredytowania w ten sposób, aby powrócić do wysokości raty kapitałowej sprzed pierwszej nadpłaty?
2. Czy aneks na skrócenie okresu kredytowania można zawrzeć w taki sposób, aby zwiększyć ratę kapitałową?
Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 7 z 37 (33 593 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

Możemy przyjąć wniosek o taki aneks jeśli nie minęły 3 miesiące od ostatniej nadpłaty. Więc w opisywanej przez Ciebie sytuacji, ostatnia nadpłata będzie miała miejsce w sierpniu, to do listopada możesz go bezpłatnie złożyć. 
 

Natomiast wysokość raty po skróceniu okresu kredytowania nie możesz mieć wyższa, od najwyższej jaką zapłaciłaś w trakcie spłaty Twojego kredytu.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 8 z 37 (33 436 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

Rozumiem,  że mówimy tu o racie kapitałowej? Tzn. kiedy mam raty malejące, przy których kapitał schodzi mi co miesiąc w równej kwocie, po nadpłacie i bez aneksu zostałoby przeliczone na nowo i część kapitałowa byłaby niższa niż pierwotnie, natomiast zawierając aneks mogę wrócić maksymalnie do tej pierwotnej kwoty części kapitałowej? 

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 9 z 37 (33 375 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

Nie, możemy wrócić do najwyższej raty w historii spłaty Twojego kredytu. Raty kapitałowo - odsetkowej. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 10 z 37 (33 064 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy