Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

[ Edytowane ]

Na czacie powiedzieli mi, że opcja nie jest dostępna dla klientów, którzy mają kredyt hipoteczny w ING Bank Hipoteczny.
Mega słabe, bo jak mi przenoszona kredyt to nie mogłem mieć wiedzy, że to może mieć na coś takiego wpływ.

Dla mnie jest to dyskryminowanie klientów, szczególnie, że umowy nie podpisywałem z ING Bank Hipoteczny i to po podpisaniu umowy bank sam stwierdził, ze mój kredyt tam zostanie przeniesiony.

 

Chodzenie na podpisywanie aneksu to zawsze jest strata czasu dla mnie, czekanie na czacie lub infolinii, chodzenie do oddziału. Najgorsze, że jak rozmawiałem na infolinii przy okazji zamówienia aneksu to mówili, że już zaraz, a pracownik musiał widzieć, w którym banku mam kredyt. Czuję się wprowadzony w błąd Emotikon: Smutny

 

Odpowiedz
0 Lajków
kuciu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
15-12-2021
Wiadomość 11 z 22 (3 780 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

No i ING Bank Hipoteczny teraz na stronie kłamie, bo jeśli komuś przeniosą kredyt to straci taką opcję skrócenia w aplikacji.

Odpowiedz
0 Lajków
kuciu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
15-12-2021
Wiadomość 12 z 22 (3 768 wyświetleń)

Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Dzień dobry,
Proszę o podpowiedź, jak technicznie wygląda skrócenie okresu kredytowania poprzez aplikację Moje ING? Mam raty malejące, ze zmiennym oprocentowaniem. Z tego co już patrzyłam w opcji skrócenia okresu kredytowania, to pojawia się tam taki "suwak" z poleceniem "wybierz wysokość raty" - i teraz moje pytanie - jeśli chciałabym ustawić to tak, aby mieć konkretną wybraną kwotę spłacanego kapitału na kolejne miesiące spłaty, to mam sobie policzyć jakie odsetki będą naliczone w kolejnym miesiącu i zsumować z wybraną wysokością raty kapitałowej (tylko co, jeśli wyjdzie mi inna kwota niż policzy to bank? Emotikon: Szczęśliwy ) czy może ewentualnie jest możliwość w dalszych krokach, przed zatwierdzeniem, zweryfikowania tego, czy ta rata kapitałowa wychodzi faktycznie taka, jaką bym sobie życzyła? Czy może lepiej w takim wypadku złożyć tradycyjnie wniosek o skrócenie okresu kredytowania?
Zdecydowanie łatwiej by było wybierać o ile miesięcy chce się skrócić niż poprzez wybieranie wysokości raty.
Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 13 z 22 (2 990 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Skracając okres kredytowania w bankowości można tylko ustawić pełną ratę kapitałowo-odsetkową. Dopiero po przeliczeniu kredytu w harmonogramie będzie można sprawdzić wysokość samego kapitału w racie. Przesuwając suwak do danej wysokości raty, system podpowiada też jaki będzie ostateczny termin spłaty kredytu, można więc sprawdzić o ile miesięcy będzie krótszy okres kredytowania i tak dopasować wysokość raty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 14 z 22 (2 913 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

A jak wygląda skracanie okresu kredytowania tradycyjną metodą, tj. przy zamówieniu aneksu i podpisywaniu go w oddziale banku? Czy wówczas da się uzgodnić wysokości rat bardziej szczegółowo, np. wybierając wysokość części kapitałowej nowej raty?

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 15 z 22 (2 879 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Zasady skrócenia okresu kredytowania po nadpłacie są takie same w usłudze Moje ING i w oddziale banku.
Różnica polega jednak na czasie potrzebnym do przygotowania aneksu (obecnie około 5 dni roboczych) i konieczności wizyty w oddziale banku wszystkich kredytobiorców w celu podpisania aneksu.
W obu przypadkach harmonogram jest automatycznie przygotowany przez system i nie ma możliwości ustalenia ręcznie wysokości kapitału w racie przez klientów.
Jest również opcja skrócenia okresu kredytowania z ponownym badaniem zdolności kredytowej – aneks z decyzją do 30 dni (do złożenia w oddziale) i płatny 200 zł. Wtedy klient może zawnioskować o ratę wyższą, niż do tej pory najwyższa, pobrana rata w historii kredytu.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
409
81
18-01-2021
Wiadomość 16 z 22 (2 818 wyświetleń)

Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Mam pytanie dot. skrócenia okresu kredytowania suwakiem w aplikacji. Mam aktualnie możliwość przesunięcia suwaka w przód tj. zwiększenia poziomu miesięcznej raty jednocześnie skracając okres kredytowania i jest to jak rozumiem bezpłatne i bez żadnych dodatkowych formalności. Pytanie dotyczy sytuacji w drugą stronę. Powiedzmy, że za jakiś czas uznaję, że rata którą sobie podniosłem jest jednak dla mnie zbyt wysoka i chciałbym wrócić suwak do poziomu sprzed skrócenia okresu kredytowania - czyli zmniejszyć ratę wydłużając okres kredytowania. Czy taka opcja jest możliwa i jest tak samo prosta i bezproblemowa jak w przypadku skracania okresu?
Odpowiedz
0 Lajków
komando
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
09-03-2024
Wiadomość 17 z 22 (787 wyświetleń)

Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Takiej opcji raczej nie ma, przynajmniej nie z tego poziomu. Jeśli nadpłacisz i skrócisz okres kredytowania, to po kolejnej nadpłacie ten suwak będzie można wstecz przesunąć tylko do aktualnej wysokości raty, a właściwie nawet chyba kilka(naście) złotych powyżej tej kwoty.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 18 z 22 (723 wyświetleń)

Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Czyli jest to one-way ticket, szkoda. Dziękuję za odpowiedź!

Odpowiedz
0 Lajków
komando
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
09-03-2024
Wiadomość 19 z 22 (690 wyświetleń)

Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Dzień dobry,

A ja mam takie pytanie.

Aktualnie mam taką ratę
Kapitał
355,72 PLN

Odsetki
2 136,65 PLN

Łącznie 2 492,37zł

Suwakiem mogę zwiększyć ratę na kwotę 2806,49zł czy jeśli to zrobię to zwiększy się tylko kwota kapitału do 669,84zł czy jeszcze od tego będą jakieś odsetki ?
Odpowiedz
0 Lajków
dawwwid86
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-04-2024
Wiadomość 20 z 22 (137 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy