Odpowiedz

Kredyt od początku do końca

Na tym forum czytałem różne opinie i historie więc po kolei jak to było u mnie.

Mieszkanie rynek wtórny duże polskie miasto. Wkład własny ponad 60%. Umowa o pracę czas nieokreślony. Wnioski przed doradcę finansowego.

21.04 złożono dokumenty, po 3 czy 4 dniach pojawił się status analizujemy dokumentu

30.05 wstępna decyzja pozytywna (sobota), chwilę wcześniej (może godzinę) dostałem alert z konta BIK że ING pytali o mnie

31.05 zlecono wycenę, zrobiłem przelew i doradca załączył potwierdzenie wykonania przelewu (poszło szybko mimo, że niedziela bo przelew też z konta ing robiłem)

1.06 dzwoniła do mnie Pani której zlecono wycenę

2.06 wycena mieszkania, Pani obiecała wysłać dokument do banku w sobotę 5.06

8.06 zmienił się status na "mamy wszystko, podejmujemy decyzję"

18.06 decyzja pozytywna

W trakcie nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty. Posiadałem konto osobiste w ing ale wcześniej nie wpływała na nie pensja. Na pewno miałem szczęście ze sprawną wyceną.

Jeśli umówicie się z sprzedającym na 2 miesiące to może być trochę na styk, proście o trzy miesiące.

Warto też śledzić czasu procesie tutaj:

https://www.ing.pl/partner/indywidualni/hipoteka/proces-kredytowy One pomagają ocenić realnie na jakim etapie jesteście.

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia ;-)
Odpowiedz
0 Lajków
Kredytowy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (838 wyświetleń)

Re.: Kredyt od początku do końca

Aha, w BIK widziałem informację, że nie można określić punktowo mojej oceny ponieważ mam za krótką historię kredytową.
Odpowiedz
0 Lajków
Kredytowy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-06-2021
Wiadomość 2 z 2 (836 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy