Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

PKO BP, Credit Agricole, Citi Handlowy, Bank BPS twierdzą że okres obowiązywania stałej raty jest przedłużony.

Nie odpuszczę ING i napiszę pod specjalny email przygotowany przez rzecznika finansowego wakacjekredytowe@rf.gov.pl
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 11 z 114 (16 068 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Jak otrzymasz jakąś informację to daj koniecznie znać
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrekboro89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 12 z 114 (16 063 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Wczoraj rozmawiałem z ekspertem z biura rzecznika finansowego. Najpierw trzeba złożyć reklamację w ING na niewywiązanie się z zapisu ustawowego. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, wtedy zwrócić się do nich. Im więcej będzie osób, tym lepiej. Ja już wysłałem reklamację, a dodatkowo info na wakacjekredytowe@rf.gov.pl - warto podeprzeć się tym, że inne banki rozumieją treść zapisu i nie robią z klientów jeleni.

LouDixon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
12
28-07-2022
Wiadomość 13 z 114 (15 966 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Zadałam to pytanie i otrzymałam taka odpowiedź, myślę jednak pomimo wszystko że powinno stałe oprocentowanie przedłużone co wynika wprost z ustawy. Odpowiedź brzmi tak:
[...] Zgodnie z art. 73 ust. 11 ufs w przypadku skorzystania z wakacji kredytowych, okres
kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia
spłaty kredytu. Kwestia stałego oprocentowania może być interpretowana przez banki jako
warunek umowy, a nie termin.
Jeśli ma Pani zastrzeżenia do działań Banku, może Pani złożyć reklamację w tej sprawie.
Podmiot rynku finansowego zobowiązany jest do udzielenia klientowi odpowiedzi na złożoną
przez niego reklamację w terminie 30, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej –
w terminie do 60 dni od dnia otrzymania reklamacji. Jeśli Pani reklamacja nie zostanie
uwzględniona lub pozostanie bez odpowiedzi, może się Pani zwrócić się z wnioskiem do
Rzecznika Finansowego. W tym celu można skorzystać ze wzoru udostępnionego na stronie
internetowej Biura Rzecznika Finansowego: https://rf.gov.pl/wzory-wnioskow/ Wniosek
należy podpisać odręcznie lub elektronicznie. Do wniosku należy załączyć korespondencję
reklamacyjną. Rzecznik Finansowy po zapoznaniu się z całością dokumentacji w sprawie oraz
wyjaśnieniami stron, będzie mógł zająć stanowisko [...]
Nemezis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
09-08-2022
Wiadomość 14 z 114 (14 787 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ile czekaliście na odpowiedź dotyczącą reklamacji o przesunięcie terminu przejścia ze stałego oprocentowania na zmienne?

 

Złożyłem reklamację 09.08.2022 otrzymałem informację o jej przyjęciu 16.08.2022 a w niej jest podany termin iż dadzą odpowiedź do 09.09.2022

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 15 z 114 (14 143 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odpowiedź ING:

 

"okres obowiązywania okresowo stałej stopy będzie ulegał przedłużeniu o okres, na który nastąpiło
zawieszenie spłaty kredytu w ramach Ustawy z dnia 7 lipca 2022 roku o finansowaniu
społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Aktualnie prowadzimy działania, aby dostosować nasze systemy informatyczne do tej zmiany. Po
wprowadzeniu zmian w systemach poinformujemy Pana o nowym okresie obowiązywania okresowo
stałej stopy procentowej."

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 16 z 114 (13 918 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

czy przedstawiciel ing moze sie wypowiedziec ze okres stalej stopy bedzie przedluzany o okres wakacji? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 17 z 114 (13 837 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

No prosze, i okazalo sie, ze niekoniecznie mozna przyjac to, co jeszcze niedawno wg ING "nalezalo" przyjac.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 18 z 114 (13 824 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Bardzo dobra wiadomość trzeba walczyć o swoje tym bardziej jak ma się rację Emotikon: Szczęśliwy

sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 19 z 114 (13 804 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ciekawe, czy jak ktoś przechodzi na stałe oprocentowanie w tym miesiącu i będzie korzystał z wakacji kredytowych w kolejnych miesiącach , czy też mu wydłużą ten okres o zawieszone miesiące? Pracownik banku ING powiedział, że nie Emotikon: Wściekły

Odpowiedz
0 Lajków
Jeremi09876
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-09-2022
Wiadomość 20 z 114 (13 750 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy