Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Witam,

Czy okres obowiązywania stałego oprocentowania zostaje przedłużony czy zostaje ten sam podczas korzystania z wakacji kredytowych? Czy kredyt ze stałym oprocentowaniem można zawiesić na tych samych zasadach co ze zmiennym? 

Pozdrawiam,

Mateusz

Mateusz6
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
27-07-2022
Wiadomość 1 z 114 (31 098 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Możesz zawiesić spłatę kredytu również ze stałym oprocentowaniem. Jednak ten okres stałego oprocentowania nie zostanie przedłużony o te zawieszone miesiące. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 114 (30 924 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Tak jak w przypadku wnioskowania na każdy miesiąc z osobna łamią Państwo prawo (UOKiK już to potwierdził) tak samo jest w powyższym przykładzie.

Ustawa mówi: art 73 ust 11. Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania. Okres
kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres
zawieszenia spłaty kredytu.

 

Takim terminem jest 5 letni okres obowiązywania stałej raty analogicznie jak wydłuża się okres kredytowania o zawieszone raty. Te okresy nie przepadają!

Ja jestem w takiej sytuacji i jak ustawa zacznie obowiązywać wystosuje do Państwa pismo z interpretacją, jeżeli odpowiedź będzie taka sama jak powyżej to jeszcze tego samego dnia wysyłam skargę do Rzecznika Finansowego i UOKiK.

 

Dziękuję miłego dnia

sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 3 z 114 (30 909 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Mam wrazenie, ze w tym konkretnym przypadku sprawa bedzie obijala sie o sądy.

onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 4 z 114 (30 880 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Proszę zobaczyć:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wakacje-kredytowe-i-stale-oprocentowanie-czy-zostanie-wydluzone-838...

 

Czyli nie wszystkie banki mają wspólne stanowisko dotyczące wydłużenia okresu ze stałym oprocentowaniem.

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 5 z 114 (30 779 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Przydałaby się jakaś grupa (poza stroną ING), która by zebrała wszystkich zainteresowanych sprawą. Wiadomo, w kupie siła Emotikon: Szczęśliwy

LouDixon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
12
28-07-2022
Wiadomość 6 z 114 (30 553 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Zgodnie z zapisami umowy okres stałej stopy jest na 60 miesięcy i nie ulega on przedłużeniu. Oczywiście okres kredytowania i terminy wskazane w umowie (dotyczące spłaty kredytu) ulegają przedłużeniu, czyli mówimy o przesunięciu terminu płatności raty, a nie innych terminach umownych, dlatego też terminy i monitoring warunków umownych zostaje bez zmian.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 7 z 114 (30 414 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

art 73 ust 11. Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania. Okres
kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres
zawieszenia spłaty kredytu.

 

Nawet przyjmując, że stałe oprocentowanie jest na 60 miesięcy (nie 60 rat) to i tak okres nie wlicza się do okresu kredytowania, więc okres ze stałym oprocentowaniem będzie przedłużony. Jeśli zostaniecie przy swoim niesłusznym i nastawionym na własny zysk stanowisku, to czeka was fala pozwów. Ludzie ze stałym branym przy zerowych stopach tego nie odpuszczą.

oluchajs86
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
7
20-07-2022
Wiadomość 8 z 114 (30 410 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

To jaka jest w końcu ostateczna wersja? Przedłuży się to stałe oprocentowanie o 8 miesięcy do przodu czy nie? Bo nie wiem czy składać wniosek ale w sądy nie chce się bawić.
Odpowiedz
0 Lajków
Shevc30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
13-05-2022
Wiadomość 9 z 114 (29 696 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

piszcie do uokiku na ten temat, iz ing nie chce wydluzac stalej stopy 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 10 z 114 (29 672 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy