Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny - wstępna decyzja, a ostateczna wysokość kredytu

Dzień dobry,

jeśli złożyłem wniosek kredytu hipotecznego na zakup mieszkania 160tyś + 30tyś wykończenie na okres 25 lat i otrzymałem pozytywną decyzje wstępną to mogę ostatecznie zaciągną kredyt na mniejszą kwotę np. tylko 160tyś przy zachowaniu takiego samego okresu kredytowania. Czy wiązać się to będzie z koniecznością złożenia nowego wniosku i oczekiwania na ponowną analizę.

Dziękuję za odpowiedź,

Odpowiedz
0 Lajków
tommmyyy91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-01-2020
Wiadomość 1 z 5 (4 373 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny - wstępna decyzja, a ostateczna wysokość kredytu

Umowę możesz podpisać na całą wnioskowaną kwotę, ale ostatecznie nie ma obowiązku uruchomienia całej wartości kredytu.

Wówczas będzie to sytuacja równoznaczna z zaciągnięciem mniejszego kredytu (odsetki i tak płacisz od uruchomionej części kredytu, a nie całości).

Jedyny moment kiedy może to nie być opłacalne jest sytuacja, w której wybrałeś ofertę z prowizją za udzielenie kredytu.

 

Jeśli chciałbyś mieć faktycznie na Umowie niższą kwotę, będziesz musiał skorygować swój wniosek lub złożyć nowy. Praktyczniej i szybciej może Ci być skorzystać z tej opcji powyżej.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 5 (4 336 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - wstępna decyzja, a ostateczna wysokość kredytu

tommmyyy91 Określimy wartość zabezpieczenia w operacie uwzględniając planowany remont. Po podpisaniu umowy nie będziesz musiał wypłacić transzy na remont, ale wtedy powinieneś go wykonać z własnych pieniędzy i przedstawić zdjęcia z wykonanych prac. Jeśli chcesz zrezygnować z prac remontowych i kwoty na remont, konieczne będzie złożenie nowego wniosku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 5 (4 262 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny - wstępna decyzja, a ostateczna wysokość kredytu

Dziękuję za odpowiedź,

a czy zmiana nazwy firmy przy jednoosobowej działalności gospodarczej, która jest głównym źródłem dochodów w trakcie wnioskowania, może wpłynąć negatywnie na podpisanie ostatecznej umowy kredytu hipotecznego?
Odpowiedz
0 Lajków
tommmyyy91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-01-2020
Wiadomość 4 z 5 (4 212 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny - wstępna decyzja, a ostateczna wysokość kredytu

Nazwa firmy nie będzie miała wpływu na decyzję kredytową. Ważne, aby firma była prowadzona od minimum 12 miesięcy.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (4 091 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy