Odpowiedz

Kredyt hipoteczny nadpłata

Witam, zrobiłem nadpłate w wysokości 10 000 zł. Zatelefonowałem z prośbą o aneks, ale okazało się, że darmowy mi nie przysługuje. Powód? Najwyższa rata miała miejsce w październiku i nie była ona kapitałowo odsetkowa tylko sama odsetkowa. Czy można coś zdziałać jeszcze w tej sprawie żeby skrócić okres kredytowania? Za dużych środków do nadpłaty nie posiadam, a w lutym zapłacę dopiero pełna kapitałowo odsetkowa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Matiaz1417
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
12-01-2023
Wiadomość 1 z 4 (3 595 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny nadpłata

Po lutowej racie zrób małą nadpłatę, typu 100zł i wtedy się zwróć z prośbą o aneks skracający okres kredytowania.

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (3 529 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny nadpłata

[ Edytowane ]
 
Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (3 512 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny nadpłata

@Matiaz1417 W tej sytuacji nie da się zamówić bezpłatnego aneksu – jeśli do tej pory nie była płacona rata kapitałowo-odsetkowa, to maksymalna rata po aneksie nie może przekraczać wysokości raty kapitało-odsetkowej wyliczonej wg oprocentowania na dzień udzielenia kredytu. Biorąc pod uwagę wzrost stóp procentowych, wysokość tamtej wyliczonej raty była na niższym poziomie, niż planowana jest teraz. Po jej zapłaceniu każda kolejna nadpłata da możliwość bezpłatnego skrócenia okresu spłaty do wysokości raty pobranej w lutym.

Aktualnie, dzięki dokonanej przez Pana nadpłacie wysokość pełnej raty od lutego będzie niższa, więc może Pan co miesiąc dopłacać w formie nadpłaty dodatkową kwotę jako sam kapitał.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 463 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy