Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

Witam. Planujemy kredyt na budowę domu, początkowo myśleliśmy o domu o powierzchni ok 140m2 pow użytkowej (w tym garaż). Niestety jednak w czasie adaptacji projektu, musieliśmy doprojektować jedno pomieszczenie na poddaszu w celu spełnienia współczynnika intensywności zabudowy na tym terenie. Mamy w projekcie dorobione 48m2 na poddaszu jako sala zabaw dla dzieci. Na obecną chwilę nie zamierzamy tam nic działać, bo dom ma 4 pokoje na parterze, a dziecko mamy jedno, póki co. Biorąc kredyt na ten dom wg tego projektu do pow. użytkowej wliczyć nam muszą 190m2? Czy jest szansa na uwzględnienie obecnie tylko parteru i w takiej formie staranie się o kredyt, zrobieni takiej kalkulacji i wyceny przez bank, a wykonanie poddasza za kilka lat juz za środki własne? Jak to rozegrać, bo powierzchnia projektu po adaptacji to 190m2, a niestety to nam sporo podnosi koszty, plus dodatkowo mocno nie chcemy póki co robić poddasza przy jednym dziecku nie wykorzystamy parteru, a to duża kubatura do ogrzania. Z góry dziękuję. Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
KamisLBN
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
27-01-2021
Wiadomość 1 z 4 (3 056 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

Najważniejsze, żebyś rozliczyła się z nami po zakończeniu budowy czyli przedstawiła nam dokumenty z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Inspektorat wyda dokument o przyjęciu wniosku o zakończenie budowy bez zastrzeżeń. Poddasze może być doprowadzone tylko do stanu deweloperskiego. Najlepiej będzie jak skorzystasz z naszego kosztorysu na stronie i zobaczysz jaki jest przewidywalny koszt budowy domu o takich parametrach. Zgodzimy się aby poddasze było w stanie deweloperskim koszt budowy powinien być w przybliżeniu.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 985 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

Mam podobną sytuację. Co w przypadku, gdzie mam nad pokojami strop którego nie chcę wykańczać? Podbija i to metraż o około 80m2. To zbędnie zawyża kwotę kredytu, który bank z kosztorysu by nam narzucił. Czy wystarczy wpisać strop jako nieużytkowy, by bank nie brał go pod uwagę?

Odpowiedz
0 Lajków
TomekObr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 578 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

@TomekObr w sytuacji jeżeli projekt zakłada powierzchnię użytkową, a kosztorys zakłada wartość nieruchomości z zaadaptowanym poddaszem to powinno być one wykończone. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 450 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy