Odpowiedz

Kolejność rozpatrywania wniosków

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaka jest kolejność rozpatrywania wbiosków o kredyt hipoteczny? Czy decyduje wyłącznie data złożenia wniosku? Czy klienci posiadający konto w ING mają może pierwszeństwo? Czy wysokość kredytu ma na to wpływ? Czy nadal są takie opóźnienia czy jest szansa na decyzję w ustawowe 21 dni? Dziękuję
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 1 z 5 (7 488 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

O kolejności rozpatrywania wniosku decyduje data złożenia. Decyzję wydajemy maksymalnie do 21 dni od daty złożenia kompletnego wniosku (wraz z operatem szacunkowym). 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (7 402 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Dziękuję za odpowiedź. A czy jest jakiś maksymalny czas na decyzje wstępną? Rzeczoznawca przyjdzie wycenić nieruchomość po decyzji wstępnej i chciałabym wiedzieć ile łącznie mogę czekać na decyzje końcową? Czy mige dostarczyć operat szacunkowy przed wydaniem decyzji wstępnej? Czy to przyspieszy proces?
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 3 z 5 (7 384 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Jak najbardziej możesz od razu dostarczyć operat szacunkowy - na pewno przyśpieszy to czas wydania decyzji.
Na informację o analizie wstępnej obecnie czeka się do ok. 12 dni roboczych. Po akceptacji analizy wstępnej, zlecamy zrobienie rzeczoznawcy operatu (jeśli nie mamy od klienta)  i ten etap trwa zazwyczaj ok. 1,5 – 2 tygodni. Po uzyskaniu operatu do ok. 4 dni roboczych podejmujemy decyzję ostateczną.,





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (7 356 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Dziękuje bardzo Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 5 z 5 (7 346 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy