Odpowiedz

Jestem wściekły na ING !!!

[ Edytowane ]

Na początku napisze jedno,  jestem wściekły na ING !!!

Chcę skrócić okres kredytowania. Obecnie płace około 1300 zł, a chce płacić jakieś 2000 zł co skróci mi okres kredytowania z 22 lat do 10. Niestety miła pani w Radomiu oświadczyła że nie mam zdolności kredytowej chociaż już nadpłacam i to większe kwoty . Złożyłem stosowny wniosek aneks do umowy ale dzisiaj otrzymałem odp. że to nie ma sensu bo nie mam zdolności i wniosek nie przejdzie i tak. . Ja się pytam dla czego robicie ludziom problemy ? . Czy chęć zysku jest dla was ważniejsza od dobrego wizerunku firmy ?. Czy jedynym rozwiązaniem tego problemu to przeniesienie kredytu do innego banku ?

Do tej pory byłem bardzo zadowolony z waszych usług, a teraz jestem rozczarowany, mało powiedziane.

Odpowiedz
0 Lajków
Anrew
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
06-12-2022
Wiadomość 1 z 8 (6 175 wyświetleń)

Re.: Jestem wściekły na ING !!!

Takie są zasady w banku, podpisując umowę raczej je zaakceptowałeś. Czy są one słuszne, to inna sprawa. Skróć okres kredytowania tak bardzo, jak możesz, a resztę kwoty ponad wysokość raty nadpłacaj.
Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 8 (6 092 wyświetleń)

Re.: Jestem wściekły na ING !!!

[ Edytowane ]

Twierdzą że nie mam żadnej zdolności  do skrócenia okresu kredytu. Wiem że jest to wierutna bzdura bo będę nadpłacał kredyt co miesiąc o co najmniej  700-1400  zł., ewentualnie przeniosę go do innego banku. 

Czy nadpłata kredytu we własnym zakresie opłaca się tak samo jak skrócenie okresu kredytowania ? Wydaje mi się, że skrócenie okresu kredytowania jest bardzie opłacalne, co nie jest z pewnością na rękę ING  ? Jedno jest pewne jeśli nie uda mi się z nimi  dogadać  to wszystkim moim znajomym jak i w internecie będę odradzał ten bank. Zamierzam również zamknąć konto w ING. 

Odpowiedz
0 Lajków
Anrew
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
06-12-2022
Wiadomość 3 z 8 (6 043 wyświetleń)

Re: Re.: Jestem wściekły na ING !!!

@Andrew Prosimy, napisz do nas w tej sprawie na czacie w Moim ING lub zadzwoń na naszą infolinię pod numer 32 357 00 57. Specjaliści od kredytów hipotecznych zapoznają się z Twoimi warunkami kredytu i udzielą Ci dokładnych informacji. Przykro mi, że planujesz zamknąć konto. Mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie i pozostaniesz naszym klientem.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 4 z 8 (6 033 wyświetleń)

Re.: Jestem wściekły na ING !!!

Twierdzą że nie mam żadnej zdolności  do skrócenia okresu kredytu.

Może i jest to możliwe. 700 zł to spora różnica, a weź jeszcze pod uwagę, dla jakiej raty Twoja zdolność była wyliczona, kiedy brałeś kredyt. Jeśli masz środki na nadpłatę, to możesz nadpłacać i po jakimś czasie znowu wnioskować o skrócenie, dla już mniejszej kwoty zadłużenia.

Czy nadpłata kredytu we własnym zakresie opłaca się tak samo jak skrócenie okresu kredytowania ?

Gdybyś naprawdę regularnie robił nadpłaty do takiej wysokości, jaka miałaby być rata (czyli np. te 2 tys.), to pewnie wyszłoby mniej więcej na to samo.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 5 z 8 (6 001 wyświetleń)

Re.: Jestem wściekły na ING !!!

Dziękuję z odp. Byłem właśnie w konkurencyjnym Banku i nie ma problemu z przeniesieniem kredytu i skróceniem okresu na 10 lat . Zdolność kredytową mam ,a Pani się tylko uśmiechała ze zdziwienia. Jak powiedziałem że nadpłacam kredyt,  a ING nie chce mi skrócić okresu kredytowania to tylko się dopytała, że co nadpłaca Pan i nie chcą skrócić Emotikon: Szczęśliwy . Zdolność mam i to nawet na gotówkowy w takiej kwocie bez zabezpieczeń typu hipoteka . Czyli ktoś tu próbuje mnie wprowadzić w błąd ?. Nie ładnie ING. Ogólnie to np w tym banku nie ma problemu jak ktoś dostał kredyt i chce skrócić okres kredytowania . Nikt nie bada jego zdolności kredytowania i nie robi problemu. 

Odpowiedz
0 Lajków
Anrew
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
06-12-2022
Wiadomość 6 z 8 (5 974 wyświetleń)

Re: Re.: Jestem wściekły na ING !!!

Nie wiele to pomogło, ta rozmowa na infolinii . Dowiedziałem się tyle, że swoich klientów traktujecie bardziej restrykcyjnie od nowych w kwestii zdolności kredytowej. Ciekawe bo np Bank Pekao nie bada zdolności kredytowej swoich klientów jak chcą skrócić okres kredytowania. Tak chyba bardziej ludzko podchodzą od was.  

Odpowiedz
0 Lajków
Anrew
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
06-12-2022
Wiadomość 7 z 8 (5 755 wyświetleń)

Re: Re.: Jestem wściekły na ING !!!

Dziwię się, że jeszcze nikt Ci nie udzielił tej odpowiedzi, ale jeśli byś skrócił okres kredytowania i zostawił najwyższą zapłaconą ratę(z tego, co piszesz to 1300 zł), to przy takim aneksie nie jest sprawdzana Twoja zdolność kredytowa. Wtedy możesz i tak nadpłacać kredyt do tych 2000 zł miesięcznie i wyjdzie na to samo, co chciałeś uzyskać(jest na forum temat o tym, sposób nazywa się MIX kredytowy).

Odpowiedz
0 Lajków
Gordek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
06-05-2016
Wiadomość 8 z 8 (5 456 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy