Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Dzień dobry,
Korzystam aktualnie z Funduszu dla kredytobiorców i nurtuje mnie jedna sprawa.
Powiedzmy, że za rok, albo dwa stopy procentowe spadną ,zmienię pracę, dostanę podwyżkę itp i przestanę się mieścić w limicie, muszę to zgłosić, zgłaszam, przestaje korzystać z wsparcia, no i teraz co się dzieje? Oddaje po 500 zł miesięcznie, to co dostałem bez możliwości skorzystania z bonusu spłacenia 100 rat bez opóźnienia i umorzenia pozostałych rat?
Odpowiedz
0 Lajków
fake69
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-10-2022
Wiadomość 1 z 5 (3 944 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Niestety, tutaj nie mamy wglądu do Twojego kredytu. Jeśli nie wykorzystałeś pełnych 36 miesięcy, tylko na przykład, 20, a rata ze wsparcia wynosiła 2000 zł, to mnożymy liczbę tych miesięcy razy 2000 zł. W tym przypadku byłoby to 40 000 zł. Następnie dzielimy to na 144. Dlatego kwota zwrotu nie zawsze wyjdzie po 500 zł. W przykładzie, który podaliśmy, byłoby to 277,78 zł. Istnieje zatem możliwość po spłacie pierwszych 100 rat w terminie, aby pozostałe były umorzone. Prosimy o kontakt w dni robocze pod numerem 32 357 00 76 w godzinach od 8:00 do 18:00 lub na czacie w Moim ING od 8:00 do 16:00. Sprawdzimy Twoją sytuację.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (3 855 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Co w przypadku wystąpienia incydentalnych dochodów - np jakaś nagroda lub "13' w budżetówce?

Wpływają one na dochód w danym miesiącu i jest możliwość przekroczenia dochodu - przesłanki udzielenia wsparcia, ale tylko chwilowo.

 

Czy takie incydentalne przekroczenia należy też zgłoszać?

Czy wtedy trzeba zgłosić i w nowym miesiącu złożyć nowy wniosek?

Co jak dochody w danym miesiącu przekroczą przesłankę po wypłacie Wsparcia (tj. rata ze wsparciem 5 dnia miesiąca, a dochód przekroczony 25 dnia) - czy należy zwrócić wsparcie?

 

z poważaniem Darek

Odpowiedz
0 Lajków
darkzpf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
18-08-2022
Wiadomość 3 z 5 (3 831 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

I jeszcze dodatkowe pytanie czy korzystanie z wakacji kredytowych nie jest niespelnieniem przeslanki dochodowej (rata jest 0, a dochod jest)?

A moze dochody w czasie wakacji nie sa brane pod uwage i wtedy zeby nie miec problemu powyzej trzeba wziac wakacje w grudniu (nagrody)?

Tylko jak wiekszy dochod ma byc w grudniu to wstrzymana rata ma byc listopadowa, grudniowa czy styczniowa?

Odpowiedz
0 Lajków
darkzpf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
18-08-2022
Wiadomość 4 z 5 (3 824 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Powinieneś zgłosić każdą sytuację, nawet jeśli jest incydentalna. Po zgłoszeniu, wsparcie jest przerywane i konieczne jest złożenie nowego wniosku (jeśli znów będziesz się kwalifikował)


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 5 (3 680 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy