Odpowiedz

Dodatkowy dochód

Czy bank bierze pod uwage do liczenia zdolności kredytowej dodatkowy dochód z tytułu najmu mieszkania? Mieszkanie wynajmowane od 3 lat, obecnie od miesięca nowy najemca i wyzszy oplata niz poprzedni wynajmujacy. Jeśli bank to bierze pod uwage to tą wyzszą kwote?
Odpowiedz
0 Lajków
Johana78
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-05-2023
Wiadomość 1 z 4 (3 135 wyświetleń)

Re: Dodatkowy dochód

Akceptujemy dochód uzyskiwany z najmu. Minimalny okres uzyskiwania dochodu - 12 miesięcy. Do potwierdzenia uzyskiwania dochodu z najmu wymagamy okazania:
1. Deklaracja podatkowa PIT za ostatni rok podatkowy 
2. Aktualne umowy najmu/dzierżawy wraz z aneksami
Dopuszczamy możliwość zmiany najemcy / dzierżawcy w badanym okresie 12 mies. przed złożeniem wniosku. Gdy klient uzyskuje dochód z najmu / dzierżawy z więcej niż jednej nieruchomości (z różnymi terminami zawarcia umów), wystarczy, aby jedna umowa była zawarta min. 12 mies. wstecz przed złożeniem wniosku. Sumujemy kwoty dochodów ze wszystkich umów. Okres kredytowania, to okres zakończenia najwcześniejszej z nich. Nieruchomość musi stanowić własność / współwłasność kredytobiorcy lub pozostawać w jego użytkowaniu wieczystym.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (3 077 wyświetleń)

Re: Dodatkowy dochód

To jezeli umowa najmu jest na rok z zastrzeżeniem ze przechodzi na czas nieokreślony po okresie roku to liczy sie czas pozostaly do roku czy juz jako nieokreślony?
I nadal nie wiem jaka kwota jest brana pod uwagę? Nowa, wyzsza?
Odpowiedz
0 Lajków
Johana78
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-05-2023
Wiadomość 3 z 4 (3 069 wyświetleń)

Re: Dodatkowy dochód

Przepraszam, poprzednia odpowiedź dotyczyła warunków dla pożyczki gotówkowej.

 

Jeżeli chodzi o hipotekę, to przy wnioskach składanych do końca maja możemy wziąć pod uwagę dochód z najmu jako dochód dodatkowy. W takim przypadku dochody powinny być uzyskiwane z tego tytułu od minimum 24 miesięcy (mogą to być umowy z różnymi lokatorami). Umowa najmu musi być zawarta na minimum 3 miesiące w przód. Do oceny zdolności bierzemy średnią miesięcznych dochodów z ostatnich 12 miesięcy. 
Do złożenia wniosku potrzebujemy PIT za 2021, PIT za 2022, aktualną umowę najmu i potwierdzenie wpływów z tytułu umowy najmu za bieżący rok.  





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 050 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry
We wtorek 9.04 otrzymałam decyzje ostateczna, w piątek podpisałam już umowę.
Trzymam kciuki, żeby u Państwa wszystko szybko i pomyślnie poszło

15-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Wyobraźcie sobie jak bardzo idiotyczna jest ta argumentacja o bezpieczeństwie związanym z nieujawnianiem danych kart w APLIKACJI XD Waszak wszyscy się zgodzimy, że zdecydowanie bardziej bezpieczne jes...

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy