Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Data przelewu od banku dla sprzedającego

Czesc,
Czy orientujecie sie czy sa teraz kolejki przy wyplacie srodkow ?

Podpisuje jutro akt notarialny i chce ustalic w jakim czasie bank bedzie realizowal dyspozyje wyplaty srodkow dla kupujacego. Czy myslicie ze termin 2-3 dni roboczych jest realny ?

Pytam poniewaz sa ogromne kolejki do podpisania umowy kredytowej dlatego boje sie ze sa zatory platnicze.

 

z gory dzieki za odpowiedzi 

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 1 z 11 (5 014 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

bede wdzieczny za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 2 z 11 (4 986 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Według umowy do 10 kalendarzowych na uruchomienie środków. W moim przypadku przy podpisaniu umowy w banku dostarczyłem potwierdzenia wpłaty wkładu własnego, więc od razu po podpisaniu umowy została zlecona wypłata transzy, która już była w sumie po terminie. Także pieniądze na koncie powierniczym dewelopera były na drugi dzień
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 3 z 11 (4 924 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Dzieki - tak wlasnie wiem ze wpisuje sie umownie 10 lub 14 dni kalendarzowych. Czy zeby doslac dokumenty do banku nalezy sie umawiac na wizyte czy po prostu wejsc do oddzialu i dac papiery ? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 4 z 11 (4 825 wyświetleń)

Re: Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Zgodnie z umową na wypłatę pieniędzy mamy 10 dni kalendarzowych od złożenia wniosku o uruchomienie. Staramy się realizować wypłaty jak najszybciej jest to możliwe. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 5 z 11 (4 815 wyświetleń)

Re: Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

odpowiedz z automatu- prosze o nie wypowiadanie sie jesli dana wypowiedz nic nie wnosi do tematu

BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 6 z 11 (4 807 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

[ Edytowane ]
Najlepiej zrobić to w momencie podpisywania umowy kredytowej, a jeśli nie jest to możliwe to przez aplikację można dosłać dokumenty. W zakładce kredyt hipoteczny, są wnioski, a tam coś w "stylu potwierdzenie spełnienia warunków umowy", wybiera się jaki to jest dokument czyli w tym wypadku "wniesienie wkładu własnego" i podpina się załącznik. Następnie robi się wniosek o uruchomienie środków, także przez aplikację.
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 7 z 11 (4 785 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Hmm, ale mi chodzi o transakcje z drugiej strony Emotikon: Szczęśliwy Mimo wszystko dziekuje za odpowiedz !

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 8 z 11 (4 737 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

[ Edytowane ]

@BlackSparrow, ja przy sprzedaży mieszkania otrzymałem środki z kredytu sprzedającego w następny dzień roboczy, bo od razu po wyjściu od notariusza kupujący ode mnie mieszkanie poszedł z dokumentami do banku i jego kredyt został uruchomiony na drugi dzień. W celu przyspieszenia tego procesu możesz założyć konto w banku w którym sprzedający załatwia kredyt wówczas pieniądze mogą trafić do Ciebie jeszcze szybciej - u mnie trick z zakładaniem konta w banku kupującego ode mnie mieszkanie zadziałał najlepiej przy sprzedaży mieszkania "gotówkowej", gdzie na podpisaniu aktu kupujący przelał mi pieniądze od razu, bo były w tym samym banku (nie szły one elixirem).

 

ps. co do standardowych odpowiedzi jaki bank/moderator udziela na forum to nie ma się co denerwować, gdyż taka odpowiedź musi być zgodna w miare z treścią umowy więc nie martw się, że czasami ktoś odpisuje w sposób "automatyczno-schematyczny". W wiekszości korporacji (nie tylko bankowych) takie zachowanie to standard w przeciwnym wypadku czeka plan napawczy aka PIP Emotikon: Mrugający

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 9 z 11 (4 715 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

@m365 dzieki za wyczerpujaca odpowiedz Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 10 z 11 (4 700 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy