Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dzień dobry,

na ile czasy podane na:

https://www.ing.pl/partner/indywidualni/hipoteka

mają się do tych składanych samodzielnie w oddziale banku? Doradca w oddziale banku zapewniał mnie, że wstępną decyzję dostanę w ciągu 3 tygodni, a patrząc na te czasy, które obecnie utknęły na 1/2 czerwaca:

Informacje wstępne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "analiza dokumentów" w dniu: 1/2 czerwca

Wynika, że mój wniosek, na który dokumenty RODO otrzymałem 14. lipca nie zostanie rozpatrzony jeszcze przynajmniej przez 1,5 miesiąca. 

 

Poszedłem do oddziału pewny, że 3 miesiące wystarczą, aby załatwić taką sprawę, do 15 października muszę wpłacić całość albo stracę zadatek, a tutaj wynika, że bank może mimo wszystko nie zdążyć, gdyż sama wstępna analiza zajmie 2 miesiące, a co dopiero wycena i finalna decyzja. Serio potrzebujecie teraz aż (patrząć na postępy na stronie z czasami procesowymi) aż 4 miesięcy do rozpatrzenia wniosków? Kto tyle ma kupując mieszkanie...

 

Dobrze myślę, że nie mogę nie dostać wstępnej decyzji nawet przez kolejne 1,5 miesiąca patrząc na te czasy procesowe?

Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 1 z 106 (19 640 wyświetleń)

Re.: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Mnie zapewniono w banku przy skladaniu wniosku że cała procedura zamknie sie w miesiąc od złożenia wniosku (24 maja skladany wniosek czyli do końca czerwca miala byc ostateczna). Jak widać nie można ufaś specjalistą ING bo sami nie wiedzą co mówią skoro mylą sie o ponad miesiąc ). Dla informacji miesiąc to 31 dni czyli lezenie wniosku odłogiem i falszywe myślenia: no moze już jutro decyzja bedzie. I tak przez okrągły PONAD już miesiąc niepotrzebnego oczekiwania w moim przypadku. No bo gdyby coś sie z nim działo to byłyby efekty prawda? Ewidentnie widać że ING stosuje chwyt marketyngowy :specjalista: powiedz że szybko dostaną kredyt a klijenci zostanie i nie pójdą do konkurencji, klijenci: weźmiemy te oferte bo jest dla nas odpowiadająca i SZYBKA W TERMINIE. No niestety tak nie jest a konkurencyjność którą sie ing zaslania jest conajmniej blacha bo kazdy bank sie z nią boryka a i tak inne banki wyrabiają się w MAX ustawowe 3 tygodnie? Jak to możliwe ? Mniej biurokracji i ewidentnie jak widać po powolnym procesie- wiecej pracowników. Nie mnie oceniać całą te machine biurokracji, no bo co ING obchodzą opinie ich kredytobiorców na forum skoro i tak zrobią jak uważają i na dobry start wniosek dostanie nr.1400 i czekaj se jak niektórzy już 4 miesiące.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 2 z 106 (19 607 wyświetleń)

Re.: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Witam. Dziś mija 50 dzień roboczy od czasu złożenia wniosku. Osobiście zawiodłem się na usługach tego banku i z powodu wygaśnięcia dziś terminu podpisania głównej umowy o kupno działki jestem zmuszony podpisać aneks i przeprosić sprzedającego za zwlekające dzialania banku. Osobiscie nie wiem czy sprzedajaca dalej bedzie chciała sprzedać mi nieruchomość gdyż 2 krotnie informowalem ją ( na początku czerwca i końcu lipca) iż bank wyda kredyt najpierw do konca czerwca ,potem do konca lipca a teraz byłbym zmuszony do powiedzenia ze może do końca sierpnia. Osobiście jestem oburzony i tak jak wcześniej pisalem poprzez wasze niewywiązywanie sie z zapewnień rezygnuje z Państwa uslug przenoszac od poniedzialku wszystkie konta i dzialania kredytowe do konkurencji. Dla was strata jednego klijenta to nic bo macie teraz przeciez w procesie kredytowym z 1500 wniosków lecz tego typu dzialania do krtórych doprowadzacie zniechęci jeszcze nie jedną osobę ubiegajacą się o kredyt. Dla forumowiczow przekaze tutaj informacje kiedy uzyskam kredyt hipoteczny w konkurencji aby żetelnie i prawdziwie mogli porównać oferte z innego banku który o wiele szybciej jest w stanie rozpatrzyc wniosek.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 3 z 106 (19 489 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosków w ostatnim czasie jest dłuższy z uwagi na ich ilość. Wiemy, że nie jest to komfortowe i że bardzo zależy Wam na czasie. Niestety, obecnie nie możemy zagwarantować dokładnego czasu rozpatrzenia. Przepraszamy Emotikon: Smutny Staramy się jak możemy, abyśmy mogli podjąć decyzję jak najszybciej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 106 (19 371 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@IlonaU czy to znaczy, że te czasy procesowe są rzeczywiste i nie mam co liczyć na decyzję wstępna przez kolejny miesiąc skoro do analizy trafił 14. lipca?
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 5 z 106 (19 330 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nie chce Pana martwić ale ja skladalem wniosek 24 maja i do dziś nie mam decyzji a od poniedzialku zmieniam bank i zaczne od nowa proces kredytowy o wiele szybciej. Jeżeli do analizy Pana wniosek wpadł 14 lipca to zakladam ze w polowie września bedzie Pan miał ostateczną ( patrze przez pryzmat swojej sytuacji a bank nie prosił mnie o żadne dokumenty i mam czystą historie kredytową i finansową).
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 6 z 106 (19 289 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@bpacholek Przez Społeczność nie mamy jak sprawdzić Twojego wniosku Emotikon: Smutny
Najlepiej, żebyś w tej sprawie skontaktował się ze specjalistą, u którego kompletowałeś dokumenty. 
Każdy z wniosków rozpatrujemy indywidualnie. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 7 z 106 (19 180 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@WiolettaS pytanie przeze mnie zadane wydaje mi się, że nie wymaga dostępu do konkretnego wniosku a dotyczy ogólnie czasów.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 8 z 106 (19 162 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@bpacholek czasy procesowe są tylko wskazówką. Staramy się aby ten okres był możliwie najkrótszy. Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące swojego wniosku - zawsze najlepiej jest kontaktować się z opiekunem wniosku Emotikon: Szczęśliwy  

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 9 z 106 (18 898 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Mój doradca powiedział, że na decyzję wstępną czeka się ok 40 dni. A po decyzji wstepnej badana jest dana nieruchomości i czesto potrzebna jest umowa u notariusza (deweloperska albo Przedwstepna jesli nieruchomość jest z rynku wtórnego). i pozniej ok. 30 dni na ostateczną. 

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 10 z 106 (18 827 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy