Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

Witam,

Wniosek składany bez operatu szacunkowego.

Otrzymał wstępną decyzję. Planuje nadac zewnetrzny operat szacunkowy w poniedzialek 30.11.2020. 

 

Bardzo proszę o informację:

1) Jak dlugo czekac na Decyzje ostateczna po nadaniu operatu szcunkowego? 

2) Po podpisaniu umowy kredytowej i dostarczeniu do banku Aktu Notarialnego - jak dlugo czekac na wyplatu pieniędzy? 

 

Dodam, że chodzi o Krakowie, bo to pewnie zależy od lokalizacji.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
RM
RM
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
27-11-2020
Wiadomość 1 z 7 (5 934 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

[ Edytowane ]

@RM, jeśli dołączysz operat do wniosku kredytowego w dniu 30.11.2020 to minie ok. 5 dni (zajmie to max czas do 7go grudnia), aby został przeprocesowany przez bank. W chwili gdy wszystkie dokumenty będą skompletowane, to wniosek zmieni status na Decyzja Ostateczna i max do 4 dni roboczych ją otrzymasz. W najgorszym wypadku do 11 grudnia otrzymasz decyzję finalną.

 

Co do uruchomienia pieniędzy to bank wspomina, że ich uruchomienie to max 10 dni, ale w rzeczywistości wytarczy 1 dzień roboczy. Jedyny problem jaki możesz tu napotkać to termin umówienia się w banku na podpisanie umowy, ale w Krakowie nie powinno być problemu.

 

Podane powyżej czasy są jedynie szacunkowe, a Twój doradca kredytowy powinien Cię informować na bieżąco o zmianie statusu wniosku.

 

ps. ewentualnie samodzielnie możesz sprawdzać czasy publikowane przez bank na poszczególne etapy procesu kredytowego: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

Jeśli posiadasz swój numer wniosku kredytowego to możesz śledzić jego bieżący status tutaj: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku 

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 7 (5 884 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

[ Edytowane ]
Na moim przykładzie, operat zewnętrzny wraz z umową notarialną z deweleporem dostarczyłem do pośrednika popołudniu we wtorek 10 listopada. Status wnioski na stronie zmienił się dopiero 17 listopada we wtorek po południu (do tego czasu był cały czas na wyniku wstępnej analizy), decyzja ostateczna przyszła w piątek 21 listopada rano. Również Kraków.

Niestety był błąd w dokumentach decyzji ostatecznej, na poprawę czekałem tydzień, wczoraj umawiałem wizytę dopiero na 8 grudnia - na ten termin były wolne wizyty tylko w 2 placówkach na cały Kraków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 3 z 7 (5 871 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

Dziekuje bardzo za odpowiedzi!

Jescze takie pytanie - czy potrzebno dla banku dla decyzji koncowej promesa z banku zbywcy? Czy to potrzebno tylko pod czas podpisywania umowy z ING?

Odpowiedz
0 Lajków
RM
RM
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
27-11-2020
Wiadomość 4 z 7 (5 807 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

[ Edytowane ]

@Kicu123, nie pamiętam w których placówkach ING w Krakowie można podpisać hipotekę, ale jest ich mniej niż wszystkich placówek stacjonarnych. Ja mogę polecić oddział na Kapelance i p.Dorote lub p.Anete - z obiema miałem nie raz do czynienia i obsługa jest premium. Na terminy do Doroty praktycznie nie czekam tylko dzwonie do niej bezpośrednio Emotikon: Mrugający więc nie wiem jak to jest z terminami na umówienie spotkania przez infolinię lub pośrednika.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 5 z 7 (5 793 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

@RM  Do wydania decyzji kredytowej potrzebujemy potwierdzenia pozostałego salda kredytu zbywcy do spłaty. Może to być zaświadczenie o kredycie lub umowa kredytowa z aktualnym harmonogramem. Na moment podpisania umowy kredytowej potrzebujemy zaświadczenie z banku zbywcy potwierdzające, że pozostała kwota do spłaty nie przekracza kwoty udzielanego kredytu. Zaświadczenie z banku ważne jest 30 dni, więc może być tak że wystarczy tylko jeden dokument, do wydania decyzji i podpisania umowy. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 6 z 7 (5 585 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

Dziekuje!

Odpowiedz
0 Lajków
RM
RM
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
27-11-2020
Wiadomość 7 z 7 (5 465 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy