Odpowiedz

Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

Złożyłem w dniu dzisiejszym (przed 17, która jest godziną graniczną) poprzez aplikację mobilną dyspozcyję zamknięcia IKZE (otwarte w maju 2018)

Pytania trzy:

- ile będzie trwało zamknięcie konta?

- kiedy fizycznie środki z IKZE zostaną przelane na rachunek bieżący,

- czy zostanie pobrana prowizja od wypłaty?

 

Dziękuję

Odpowiedz
0 Lajków
majrun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-09-2020
Wiadomość 1 z 6 (7 850 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

@majrun Dyspozycje złożone w Moim ING w dzień roboczy do godziny 17 są realizowane tego samego dnia. Pieniądze po zamknięciu IKZE do 17 powinny być po chwili na Twoim koncie,  najpóźniej do końca tego samego dnia. W momencie, gdy zamkniesz IKZE - zrobisz Zwrot, po upływie roku od założenia IKZE nie zapłacisz prowizji. W tym przypadku do końca lutego roku następującego po roku, w którym doszło do Zwrotu środków z IKZE wyślemy informacje PIT-11. Deklarację otrzymasz, jeśli dokonałeś Zwrotu z IKZE i wtedy, kiedy saldo zamykanego IKZE będzie wynosiło więcej niż 0 zł. Na formularzu podawana jest łączna kwota zgromadzonych środków na IKZE (kapitał + narosłe odsetki). Z tym PIT-em następnie rozliczysz się w Urzędzie Skarbowym.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 6 (7 806 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

Witam,

czy Bank wystawiając PIT-11 pobiera zaliczkę na podatek od zwrotu z IKZE i przesyła ją do Urzędu Skarbowego?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 3 z 6 (6 362 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

Na formularzu PIT podawana jest łączna kwota zgromadzonych środków na IKZE (kapitał + narosłe odsetki). W oparciu o otrzymaną informację, właściciel IKZE zobowiązany jest uwzględnić wskazaną kwotę przychodu w składanym zeznaniu rocznym.
PIT jest wysyłany do urzędu skarbowego w terminie do 31 stycznia roku, po którym nastąpił Zwrot środków. Natomiast klient otrzymuje dokument do końca lutego.
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (6 043 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

dyspozycja zamknięcia konta IKZE oszczędnościowego została zrealizowana a  środki z IKZE nie zostały przelane na rachunek bieżący kiedy to nastąpi ? czy to jakiś błąd? Proszę o informację.

Odpowiedz
0 Lajków
renkuk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
19-09-2022
Wiadomość 5 z 6 (4 706 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

Dyspozycje zwrotu środków z IKZE realizowane są do 14 dni kalendarzowych.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (4 651 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy