Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora

Czy ktoś zakładał takie konto dla chrześniaka lub innego dziecka ściśle nie spokrewnionego z sobą?

 

Mam takie pytania odnośnie takiego przypadku:

1. Czy wtedy również muszę dostarczyć akt urodzenia?
2. Czy oprócz dziecka mogę przypisać do tego konta np. jego rodzica, tak aby oboje mieli do niego dostęp?
3. Czy można dopisać do takiego konta ograniczenie, że dopiero po osiągnięciu 18 roku życia dziecka środki zgromadzone na koncie mogą być zdeponowane (oczywiście pomijając sytuacje losowe)?

 

To chyba tyle Emotikon: Mrugający

No i witam Społeczność ING Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Grzegorz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
18-12-2015
Wiadomość 1 z 2 (8 309 wyświetleń)

Re.: Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora

Ad. 1. Jeżeli chciałbyś założyć konto dla chrześniaka lub dziecka z którym nie jesteś spokrewniony to będzie potrzebny:
- Twój dowód osobisty lub paszport,
- pełnomocnictwo wystawione przez rodzica do wykonania tej czynności (otwarcia konta w oddziale) w formie aktu notarialnego lub dokumentu z podpisem notarialnie poświadczonym oraz
- dokument dziecka - odpis aktu urodzenia.
Ad. 2. Do konta może mieć podgląd rodzic dziecka. Będzie potrzebna w tej sprawie wizyta rodzica w oddziale z dokumentami:
- swoim dowodem osobistym oraz
- dowodem osobistym lub paszportem dziecka (jeżeli nazwisko jest takie samo jak rodzica) lub z aktem urodzenia (jeżeli nazwiska nie są zgodne).
Ad. 3. Dziecko do ukończenia 13 roku życia nie może dysponować pieniędzmi na rachunku. Natomiast w wieku 13 -18 lat nie będzie miało możliwości korzystania z pieniędzy jeżeli rodzic wyrazi taki sprzeciw.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (8 255 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy