Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

Dzień dobry.

 

Zgodnie z informacją na stronie, oprocentowanie 2,5%, dotyczy wyłącznie nowych środków, czyli oszczędności zgromadzonych powyżej salda początkowego z 2.11.2015 r. Powiedzmy, że to saldo wynosi 50k zł. Otwieram OKO Bonus i wpłacam na nie nowe 20k zł. Na zwykłym nadal jest 50k. Czy te 20k będzie oprocentowane na 2,5%, ponieważ liczone są środki dla całości, czy też muszę na OKO Bonus przelać stare 50k + 20k nowych środków i dopiero wtedy będzie dla 20k naliczane 2,5%? Czy w jakiś sposób można to zweryfikować z poziomu konta online?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (16 092 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

Korzystałem nie raz z tej formy lokaty gdyż byłem leniwy, ale napiszę Ci, że z poziomu systemu bankowości niczego się nie dowiesz. Zyski zaś z tej lokaty są tak śmieszne, że nie warto korzystać z tego narzędzia celem uzyskania profitów. Kiedyś ING miał ciekawą ofertę inwestycyjną w kurs dolara i to wydaje się na dzień dzisiejszy bardziej korzystniejsze od lokat.

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 2 z 4 (16 089 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

[ Edytowane ]

@Szkot Odsetki bonusowe dla Otwartego Konto Oszczędnościowego Bonus (OKO Bonus) liczymy od nowych oszczędności.

W przypadku, który opisałeś: jeżeli 50 000 zł zostawisz na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, a nowe 20 000 zł przelejesz na OKO Bonus, dla kwoty 20 000 zł będziemy naliczali odsetki w wysokości 2,50% w skali roku.


Informacje o saldzie nowych środków na dany dzień oraz saldzie początkowym znajdziesz w ING BankOnLine. Po założeniu rachunku OKO Bonus, wybierz "opcje" przy tym koncie, a potem "Szczegóły". 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (15 990 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

Zadbaj o swoje już obecne środki, szkoda by pracowały na obecnym stanie, jak mogą zarobić więcej. Warto pomyśleć o rozłożeniu tych 50 tysięcy, na kilka funduszy pieniężnych. Są o tyle bezpieczniejsze od pozostałych funduszy tym, że nie posiadają w portfelu akcji, a co za tym idzie - ryzyko znacznie się zmniejsza.

 

Przejrzyj tabelę i porównaj sam: http://www.ingbank.pl/notowania lub http://www.bankier.pl/fundusze/notowania/pieniezne

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 4 z 4 (15 537 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy