Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Witam

 

Mam u was konto bankowe oraz utworzone konto oszczędnościowe. Wiem, że można za darmo przenosić pieniądze pomiędzy tymi kontami przez internet oraz za darmo raz w miesiącu w banku. Chcę trzymać większą sumę pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Tu moje pytanie czy można jakoś zrobić, żeby zablokować ze względu bezpieczeństwa możliwość przenoszenie pieniędzy przez internet z konta oszczędnościowego na moje konto bankowe? Tak, żebym mógł pieniądze z konta oszczędnościowego na konto bankowe mógł przenieś tylko dzięki wizycie w banku?

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
Michal1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
26-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (33 892 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

[ Edytowane ]

W bankowości WWW możesz ukryć rachunek (lokaty, oszczędnościowe, a nawet podstawowy) w ustawieniach.
Wtedy w aplikacji rachunku czy lokaty wcale nie widać, i nie można online wykonać transakcji z/na ukryty rachunek (ani też zerwać ukrytej lokaty).
Możesz potem za jakiś czas "odkryć" ten rachunek w ustawieniach, ale każda operacja ukrycia/odkrycia jest autoryzowana kodem sms, więc bez twojej wiedzy nikt tego nie wykona.

Koszt każdego sms w ING to chyba 30 gr, więc cała akcja będzie kosztować niedrogo - 60 gr  Emotikon: Szczęśliwy

Jamniczek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
15
22-02-2017
Wiadomość 2 z 5 (33 860 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

Przez bankowość masz dostęp do wszystkich kont, które założyłeś w banku. Nie można tego zmienić. 

 

Jak napisał @Jamniczek możesz konto oszczędnościowe ukryć w systemie bankowości internetowej (Dane i ustawienia-Konfiguracja systemu-Ukryj rachunek). Do czasu przywrócenia ukrytego konta, nie będzie ono (i saldo) widoczne na liście kont. 

 

Sprostuję, że za kody autoryzacyjne nie pobieramy opłaty. Więc za każdym razem ukrycie i przywrócenie widoczności konta będzie bezpłatne. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (33 821 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

Cześć,

 

Czy będzie to działać dla konta smart saver tak jak myślę? Czyli: Ukrywam rachunek smart saver - transakcje smart saver odbywają się "pod spodem" i dopiero po odkryciu rachunku zobaczę zgromadzon saldo? Nie blokuje to w żaden sposób wpływów na ten rachunek? Chodzi mi o to by ustawić smart saver - ukryć ten rachunek i o nim "zapomnieć". Środki widoczne w smart saverze lubią kusić, a mam ochote je zakopać na jakiś czas i zapomnieć - taka metoda na odłożenie dodatkowego kapitału inwestycyjnego : )

 

Pzdr!

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 4 z 5 (29 518 wyświetleń)

Re: Bezpieczeństwo

@Weisschwartz Działa to dokładnie jak tego oczekujesz Emotikon: Mrugający Możesz ukryć Smart Saver, będzie on nadal aktywny, a napływające pieniądze nie będą Cię kusić Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (29 409 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy