Odpowiedz

zajęcie egzekucyjne

Witam

W dniu dzisiejszym został zajęty mój rachunek bankowy. Na konto komornika poszły wszystkie pieniądze z OKO i część z Smart Saver (została na nim kwota 1500 zł). Na konto wpływa wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej, alimenty i 500+. Wg informacji  na koncie na dzień dzisiejszy mam 1500 kwoty wolnej. i w związku z tym mam dwa pytania:

1. Kiedy odnowi się ten limit i co z środkami, które w tej chwili mam na koncie (ok 500 zł)? Czy po odnowieniu się limitu zostaną one uznane za wpływ i automatycznie tą kwotę pomniejszą?

2. Co z wpływami z alimentów i 500+?wg zasady są one zwolnione od zajęcia

Odpowiedz
0 Lajków
lookrecja82
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
12-05-2017
Wiadomość 1 z 2 (3 009 wyświetleń)

Re.: zajęcie egzekucyjne

Alimenty i 500 + nie podlegają zajęciu. Kwota wolna, jest odnawiana miesięcznie. Skontaktuj się z naszą infolinią, pod numerem (32) 357 00 69, sprawdzimy to w systemie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 969 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy