Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

właściciel konta i jego pełnomocnik. Czy przelewy mogą przychodzić również na nazwisko pełnomocnika?

Jak w temacie. Chcę udzielić pełnomocnictwo do konta. Moje pytanie brzmi czy przelew (jeśli się zdarzy) może przychodzić na odbiorcę (mojego pełnomocnika), czy nie ma takiej opcji i zawsze musi być wpisane imię i nazwisko posiadacza (Czyli mnie).

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
penlan
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-10-2020
Wiadomość 1 z 4 (4 672 wyświetleń)

Re: właściciel konta i jego pełnomocnik. Czy przelewy mogą przychodzić również na nazwisko pełnom...

@penlan Przelew na konto może przychodzić na dane pełnomocnika konta. W Polsce przelewy księgowane są głównie po numerze konta. Jeśli numer będzie prawidłowy, to przelew przyjdzie na konto.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (4 592 wyświetleń)

Re: właściciel konta i jego pełnomocnik. Czy przelewy mogą przychodzić również na nazwisko pełnom...

A czy pelnomocnik może wykonywać przelew ze swoimi danymi? Gdzie to ustawić?
Odpowiedz
0 Lajków
AnetaW
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
23-10-2020
Wiadomość 3 z 4 (3 150 wyświetleń)

Re: właściciel konta i jego pełnomocnik. Czy przelewy mogą przychodzić również na nazwisko pełnom...

Niestety nie, pełnomocnik w swojej bankowości internetowej może wykonać przelew, ale w danych zawsze będą widoczne dane właściciela konta.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (3 096 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Witaj,
w najbliższym czasie nie planujemy wdrażać kodów QR. Przekazałam Twoją sugestię do właściwego zespołu.

 

Udostępniliśmy jednak opcję "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", która pozwoli Ci szyb

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy