Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zmiana TOIP - zamknięcie konta firmowego

Czy w związku ze zmianą tabeli i opłat dla kont firmowych od 1 kwietnia jest/lub pojawi się do 31 marca możliwość zamknięcia konta firmowego online bez konieczności wizyty w oddziale banku lub wysyłania listu?

Czy oświadczenie o zamknięciu konta firmowego wysłane listownie musi być poświadczone notarialne czy wystarczy podpis?

Czy takie oświadczenie można wysłać w sposób elektroniczny podpisując dokument podpisem zaufanym przy użyciu profilu zaufanego?

Najlepszą opcją byłoby wprowadzenie możliwości zamknięcia konta firmowego w sposób online, ale czy pojawi się ta możliwość do 1 kwietnia 2021r.?

Odpowiedz
0 Lajków
nn89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-02-2021
Wiadomość 1 z 6 (5 915 wyświetleń)

Re: Zmiana TOIP - zamknięcie konta firmowego

Jeśli nie akceptujesz zmian w TOiP, to powinieneś – do 31 marca 2021 r. – złożyć oświadczenie o braku akceptacji zmian. Będzie to równoznaczne z wypowiedzeniem umów. Zamknięcie konta firmowego będzie możliwe, jeśli na koncie VAT saldo będzie zerowe.

Oświadczenie możesz złożyć w oddziale banku lub korespondencyjnie na adres siedziby naszego banku:
ING Bank Śląski S.A
ul. Sokolska 34
40-086 Katowice
Wystarczy zwykły podpis - bez potwierdzenia notarialnego. Ważne, aby był zgodny z wzorem podpisu u nas. 

Nie przewidujemy innego sposobu zamknięcia konta w związku z tą zmianę. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 6 (5 899 wyświetleń)

Re: Zmiana TOIP - zamknięcie konta firmowego

Dziękuje za odpowiedź.

Rozumiem, że mogę też złożyć zwykłe oświadczenie o zamknięciu konta (również bez podpisu notarialnego) i wtedy konto zostanie wcześniej zamknięte?

Odpowiedz
0 Lajków
nn89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-02-2021
Wiadomość 3 z 6 (5 870 wyświetleń)

Re: Zmiana TOIP - zamknięcie konta firmowego

Tak, zgadza się - nie wymagamy notarialnego potwierdzenia podpisu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 6 (5 831 wyświetleń)

Re: Zmiana TOIP - zamknięcie konta firmowego

[ Edytowane ]

Czy dostępny jest wzór oświadczenia o zamknięciu konta firmowego, którym można posłużyć się w celu zamknięcia konta drogą pocztową?

Odpowiedz
0 Lajków
Kat1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-02-2021
Wiadomość 5 z 6 (5 768 wyświetleń)

Re: Zmiana TOIP - zamknięcie konta firmowego

Niestety, nie mamy takiego wzoru. Jednak dyspozycja powinna zawierać te informacje:

Dane osobowe:
- imię nazwisko,
- pełny adres zamieszkania,
- PESEL, (jeśli nie masz zamieszkania na terenie Polski nie jest on wymagany),
- rodzaj, serię, numer i datę ważności dowodu tożsamości.
 
Dane konta:
- 26 cyfr numeru konta
 
Dodatkowo: 
- w przypadku salda dodatniego przelej pieniądze na inne konto lub w pisemnej dyspozycji wskaż konto, którego jesteś właścicielem, na jaki mamy zrealizować dyspozycję,
- w przypadku salda ujemnego należy je wcześniej uzupełnić, lub w pisemnej dyspozycji wskazać konto w naszym banku, z którego możemy taką dyspozycję zrealizować,
- możemy skontaktować się z Tobą, aby potwierdzić Twoją pisemną dyspozycję.
W przypadku braku przeciwwskazań, zamkniemy konto niezwłocznie po wpłynięciu do banku pisma.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 6 (5 699 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy