Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zajęcie egzekucyjne - bank wziął więcej niż kwota chroniona

Witam,

 

Otóż została na mnie nałożona blokada z tytułu egzekucji komorniczej.

Kwota wolna od zajęcia wynosi 1687,50zł. W miesiącu maj na moim koncie, po wpłynięciu wypłaty (+ środki zgromadzone)

było 2682 zł, dzień później bank wziął 1539 zł zostawiając mi do dyspozycji 1143 zł (gdzie powinien zostawić 1687,50 i tak w każdym miesiącu bo jest to kwota objęta ochroną i tyle wynosi od roku 2019, a każdą kwotę ponad wcześniej wymienioną, bank przelewa na konto windykatora), więc jakim prawem bank może sobie "brać ile chce" ? Dodam, że Pani w obsłudze tłumaczyła się tym, że muszą robić bilans z dwóch miesięcy. Zastanawia mnie,że  bank sumuje kwoty z dwóch miesięcy i potrąca sobie z tego, co chyba nijak się ma do regulacji Kodeksu pracy.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Delegat90
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-06-2019
Wiadomość 1 z 2 (4 829 wyświetleń)

Re: Zajęcie egzekucyjne - bank wziął więcej niż kwota chroniona

@Delegat90 Pierwszego dnia miesiąca zliczamy stan wszystkich kont, które u nas masz. Jeśli w tym konkretnym miesiącu otrzymasz kolejne uznanie, dodamy je do tej sumy. W sytuacji, gdy suma przekroczy kwotę wolną, nadwyżkę przekazujemy na zajęcie. Każda Twoja transakcja, również pomniejsza kwotę wolną.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (4 781 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy