Odpowiedz

Udostępnianie danych o kontach

Dzień dobry

 

W programie lojalnościowym/cashback jednej z polskich galerii handlowych jest taki zapis:

 

"Jeżeli użytkownik zdecyduje się na aktywowanie Naliczania Punktów Cashback poprzez zsynchronizowanie rachunku bankowego, musi udostępnić następujące informacje firmie Transaction Connect: nazwa oddziału / typ konta / identyfikator bankowy klienta / kod konta bankowości klienta / inne dane, które mogą być wymagane przez oddział Firmy zakwalifikowanej oraz zaakceptować zsynchronizowanie swojego konta z Kontem lojalnościowym."

 

Oraz dodatkowo przed samym logowaniem do banku:

 

"Upoważniam Spaycial, zatwierdzony przez Banque de France (ACPR) do:

- Dostępu, w moim imieniu, do moich rachunków bieżących lub danych moich rachunków kart ... oraz do przechowywania i analizowania transakcji w celu identyfikacji transakcji dokonanych w centrum handlowym."

 

Nie zamierzam udostępniać takich informacji nikomu ale z ciekawości chciałbym spytać czy takie procedury są normalne i bezpieczne?

Czy jeśli zezwoliłbym na dostęp do tych informacji to czy informacja o tym pojawiłaby się w aplikacji ING w dziale: Ustawienia/Bezpieczeństwo/Udostępnianie informacji o kontach?

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie tej sytuacji.

Odpowiedz
0 Lajków
Mac
Mac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
08-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 780 wyświetleń)

Re: Udostępnianie danych o kontach

W zakładce Ustawienia/Bezpieczeństwo/Udostępnianie informacji o kontach zobaczysz jakim podmiotom jako klient udostępniasz dane o rachunku w ramach usługi AIS opisanej w dyrektywie PSD2.  Mowa tutaj o podmiotach posiadających licencje na świadczenie usługi AIS.

Trudno mi się odnieść czy podmiot, który odpowiada za program lojalnościowy w tej galerii, który pozyskuje dane o rachunku robi to na podstawie usługi AIS lub w inny sposób. Zawsze w takich sytuacjach lepiej zachować ostrożność. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 687 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy