Płatności

Odpowiedz

Przelew do US - ryczałt od najmu mieszkania.

Chciałbym zrobić przelew zaliczki na podatek (ryczałt od wynajmu mieszkania) i mam pytanie dotyczące wypełnienia pól - "Symbol formularza / płatności" - PPE czy PIT28? Czy należy coś wstawić w "Identyfikacja zobowiązania", ewentualnie co? W US nie do końca powiedzieli jak wypełnić.

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 1 z 4 (171 325 wyświetleń)

Re.: Przelew do US - ryczałt od najmu mieszkania.

Informację, jaki wpisać symbol formularza musisz uzyskać w Urzędzie Skarbowym. Natomiast  pole identyfikacja zobowiązania (tak jak pisze w podpowiedzi) wypełniasz jeśli wpłata należności wynika z decyzji sądu, postanowienia tytułu wykonawczego lub gdy jest dokonywana na rachunek jednostki samorządu terytorialnego.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (171 298 wyświetleń)

Re.: Przelew do US - ryczałt od najmu mieszkania.

Wpłacając zaliczki wpisuj PPE, PIT28 wpiszesz gdy będziesz wpłacał kwotę wynikającą z zeznania PIT-28 (do końca stycznia).
Jędrek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
2
15-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (171 199 wyświetleń)

Re.: Przelew do US - ryczałt od najmu mieszkania.

Do koca lutego PIT 28 a przez cały rok PPE
Odpowiedz
0 Lajków
Marek7
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
28-11-2021
Wiadomość 4 z 4 (12 982 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Jak w temacie.
Zapytałbym dlaczego, ale zaczniecie pisać jak bardzo jesteśmy dla was najważniejsi i jak bardzo to dla naszego bezpieczeństwa. Powiem tylko, że w aplikacjach PKO, Millenium i Google Pay ...

24-04-2024
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy