Odpowiedz

Proste logowanie

Witam, 

 

Od dawna jestem klientem banku ING.

Miałem również styczność z wieloma innymi, wiodującymi na polskim rynku bankami. 

Chciałbym podzielić się moją sugestią która być może ułatwi wielu klientom korzystanie z Waszych usług.

Chodzi mi mianowicie o 2 sposoby logowania, które co by tu nie owijając w bawełnę, dobrze sprawują się u konkurencji a poza tym przyciągają młodszych klientów.

 

Pierwszym z nich i uważam że najważniejszym jest logowanie własnym loginem. Jest to naprawdę duże ułatwienie zważywszy na to że w dobie komputerów tych haseł i loginów trzeba pamiętać coraz więcej a ujednolicenie loginu we wszystkich poratalach / usługach u młodych odbiorców jest równie ważna.

 

Drugi natomiast to logowanie odciskiem palca do aplikacji mobilnej. Niby nic a jednak jest to swego rodzaju komfort. 

 

Mam nadzieję że ktoś weźmie pod uwagę moje powyższe "wypociny" i poprze mnie, chociażby we własnym loginie.

 

Pozdrawiam i życzę wielu oszczędności,

Damian

Odpowiedz
0 Lajków
eaglo0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-05-2017
Wiadomość 1 z 14 (31 903 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

Aktualnie logowanie przy użyciu Touch ID (odcisku palca) jest możliwe dla posiadaczy iPhone'a z systemem iOS w wersji od 9.0. Czytnik linii papilarnych dla Androida wprowadzimy jeszcze w tym roku.
Pomysł możliwości zmiany loginu na dowolny, przekażemy do zespołu zajmującego się bankowością internetową.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 14 (31 816 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

@eaglo0nw któym banku "wiodącym" masz możliwość utworzenia konta w systemie bankowości internetowej z własnym loginem?

Z mojej wiedzy ten sposób zakładania kont użytkowników został, lub jest w fazie, wycofywania. Własne loginy zmiejszają poziom bezpieczeństwa.

Jeśli o mnie chodzi to polityka przydzielania loginów w ING i tak jest "tolerancyjna" względem np. banków, które przydzielają ciąg 8-miu liczb, których zapamiętanie zajmuje trochę czasu.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 14 (31 776 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

@Konto usunięte

 

Witaj ! Oczywiście mówiąc o loginie trochę uprościłem swoje rozumowanie.

Chodzi mi o "aliasy" do logowania.

Głównymi bankami posiadająymi tego typu opcje są :

-PKO BP

-Millenium 

-Mbank

 

Polega to na tym iż w trakcie rejestracji konta otrzymuje się oczywiście nadany z góry login (identyfikator).

Jednakże powyżej wspomniane banki mają możliwość nadania swojego aliasu służącego do logowania się do bankowości internetowej. 

Poważniejsze sytuacje, chociażby kontakt telefoniczny, wymagają już podania swojego identyfikatora.

Z tego co mi wiadomo żaden z tych banków nie ma zamiaru wycofania tej opcji. 

 

Powiedz mi, co jest bezpieczniejsze. Jeden stały login który jest podatny na przejęcie przez osobę niepożądaną czy własny alias który w przypadku podejrzenia naruszenia bezpieczeństwa można samemu we własny sposób zmienić ? Poza tym jest to alias wyłącznie do logowania.

Bardzo ciężko, wręcz nie możliwym jest zmiana swojego identyfikatora w banku bo wiąże się to na ogół z blokadą kont. 

 

Nie wiem jakie masz doświadczenia z zakresu bankowości w innych bankach ale uwierz mi że jest to o wiele lepsze rozwiązanie.  

Powiedzmy że bezpieczeństwo bankowe jest moim małych hobby z którego kilka lat temu pisałem pracę licencjacką Emotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
eaglo0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-05-2017
Wiadomość 4 z 14 (31 722 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

W kwestii login trochę uprościłem swoją wypowiedź.
Dokładniejsze wytłumaczenie możesz znaleźć w kontynuacji posta.
Odpowiedz
0 Lajków
eaglo0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-05-2017
Wiadomość 5 z 14 (31 721 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

Po Twoim poście zainteresowałem się tematem i znalazłem jeszcze plusbank z tego typu funkcjonalnością (aliansy).

Mnie właśnie chodziło o loginy. Gdzie we wniosku o założenie dostępu do systemu wprowadzasz własny, przez siebie wymyślony.

Banki bez własnej polityki zakładania kolejnych loginów pozwalał założyć np. login jankowalski dla Jan Kowalski. 

Często zdarzało się, że takie loginy były blokowane przez osoby trzecie. Nie koniecznie byli to hackerzy czy złodzieje. Robiono to dla zabawy.

Przestawało być zabawnie gdy bank pobierał opłatę za odblokowanie. Wtedy powstawały spory. Dziś analiza przyczyny blokady jest dużo bardziej szczegółowa i reklamację można szczegółowo przeanalizować. Niemniej banki zmieniły sposób, przyjęły własne polityki i klient nie ma (nie miał?) nic w tej sprawie do powiedzenia.

"Pakiety startowe".

Oczywiście, że w każdym przypadku, także tym jaki nadawane są loginy w Moje ING można pokusić się o "blokadę".

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 14 (31 713 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

Ale dochodząc  do konkluzji chyba przyznasz rację że aliasy to nie jest taki głupi pomysł ? 

Uprości pewne procedury logowania jak również zapewnienie użytkownikowi większe możliwości pod względem bezpieczeństwa / samodzielnej zmiany aliasu w przypadku naruszenia prywatności (oczywiście w przypadku kiedy oryginalny login pozostanie nieujawniony).

Chyba każdy z nas wypowiadający się na tym forum stara się w jakiś sposób pomoc rozwijać bankowość ING poprzez pomysły a niekiedy i krytykę Emotikon: Szczęśliwy

eaglo0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-05-2017
Wiadomość 7 z 14 (31 702 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

Przyznaje Ci rację.

Naświetliłeś mi punkt widzenia z innej strony. Systemy banków, które wymieniłeś "testowałem" jakiś czas temu i nie przypominam sobie aby wtedy miały taką funkcjonalność. Najlepsze jest Twoje uzsadanienie propozycji. Z punktu bezpieczeństwa faktycznie ma to sens.

I lajke Emotikon: Mrugający 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 14 (31 695 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

Więc w takim wypadku trzeba teraz nagłośnić pomysł, być może uda się nam osiągnąć cel, który moim zdaniem jest naprawdę przydatny i ciekawy Emotikon: Szczęśliwy

 

Dla czytających nasz powyższe powyższe konkluzje i przemyślenia, prosimy o like aby zwrócono na nas uwagę Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam !

eaglo0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-05-2017
Wiadomość 9 z 14 (31 656 wyświetleń)

Re.: Proste logowanie

4 lata i nic...ing nie pochyliło się nad tematem. Jest to banalnie proste w implementacji ale jednak dalej tego nie mamy. Własny login name to nie dość, że wygoda ale dodatkowo element przywiązania klienta do serwisu. Zobaczymy czy kiedykolwiek ing to uruchomi.

 

Pozdr,

n.

nessip
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
23-12-2021
Wiadomość 10 z 14 (8 087 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy