Odpowiedz

Płatność w Euro, konto Direct

Witam, jestem posiadaczem konta Direct i karty Visa zbliżeniowa. 

Na konacie posiadam środki w PLN i tutaj rodzi się moje pytanie, czy w razie płatności w kraju UE a dokładniej Niemiec dam radę zapłacić z tego konta przez w/w kartę czy jestem zmuszony do założenia i podpięcia konta walutowego?

Pytanie rodzi się poniewasz ostatnimi czasy przy zakupie przez internet i płatności w USD transakcja przebiegłą pomyślnie a środki po przewalutowaniu został pobrane z konta Direct w złotówkach zaś dzisiaj próbująć płacić kartą w Niemieckim sklepie transakcje odrzucało. Myślałem, że przewalutowanie PLN - Euro wykona się automatycznie a równowartość środków zostanie pobrana z konta. 

Byłem zdziwiony odrzuceniem i ponownie wraca pytanie,

czy dam radę zapłacić z tego konta przez w/w kartę czy jestem zmuszony do założenia i podpięcia konta walutowego?

Odpowiedz
0 Lajków
Axel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-08-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 636 wyświetleń)

Re.: Płatność w Euro, konto Direct

@Axel Płatność kartą Visa zrealizujesz za granicami kraju, jeśli tylko odpowiednio ustawisz limity transakcyjne na swojej karcie. Po zalogowaniu sie do Mojego ING wybierz Moje finanse, nastepnie kartę Visa. W dostepnych opcjach będą limity edycja. Po ich ustawieniu i zatwierdzeniu kodem z sms karta będzie działała prawidłowo. Pamiętaj o tym, że sa to limity dzienne.
Warto zwrócic tu uwagę, że transakcje te obarczone sa prowizja w wysokości 3 % kwoty transakcji. Mając konto w euro i podpiete je do karty Visa, możesz skorzystać z płatności bez tej właśnie opłaty.


Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (5 597 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy