Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Wit@m

Posiadam z żona wspolne konto. Kiedyś było moje ale został dołożony użytkownik który automatycznie stał się współwaścicielem. Chciałbym zlikiwdować takie konto ( jest w wersji Komfort) i założyć nowe Direct ( nie mam obecnie potrzeby ponoszenia comiesięcznej opłaty 12 pln  - robie jedynie przelewy ). Na koncie nie ma limitów, nie ma żadnych kart kredytowych jest ono jedynie powiązane z kredytme hipotecznym ( automatyczna spłata ) i kredytem konolidacyjnym  ( również automatyczna spłata )

- czy do likwidacji konta musze mieć zgodę wspówłaściciela ?

- czy posiadanie powiązania z kontem kredytu hipotecznego i konsolidacyjnego uniemożliwia likwidację konta ?

- czy można konto wspólne Komfort "zamienić" na imienne Direct ?

W oczekiwaniu na oodpowedź.

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 1 z 5 (29 926 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Jeden ze współwłaścicieli może zrezygnować z konta. Wtedy konto będzie prowadzone dla jednej osoby. Następnie będziesz je mógł zamienić na konto Direct. Zaletą tego rozwiązania, jest to, że nie zmienia się nr konta jak i dotychczasowa karta właściciela.

Każdy ze współwłaścicieli może wypowiedzieć umowę konta.

W przypadku, gdy zamkniesz konto, konieczne będzie zawarcie aneksu do umowy kredytu. W aneksie będziesz mógł wskazać nowe konto, z którego będziemy pobierać raty lub założymy konto techniczne, na które będziesz mógł kierować spłaty. Pobieramy opłatę za sporządzenie aneksu.

Jeżeli korzystasz z warunków promocyjnych np. obniżenie marży kredytu hipotecznego, po zamknięciu konta mogą ulec zmianie warunki tego kredytu.

 

 

 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (29 853 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Bardzo trfane spostrzeżenie, dziękuję bardzo, tak mam zamiar zrobić. Fktycznie niewiedza może sporo kosztować.

 

Czy w tym wypadku mogę samodzielnie poprosić w banku o wykreślenie wspówłaścieciela z konta ?

Nie za bardzo mam możlwość teraz przyjścia z żoną ( pobyt za granicą ) a wiem, że żgodnie z regulaminem kont nie ma takiej potrzeby, mogę to sam załatwić prawda ? ( ewentualnie wtedy wykreslenie potrwa 30 dni ).

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 3 z 5 (29 842 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Możesz załatwić to sam. Tak jak piszesz może wystąpić ewentualnie 30-dniowy termin wypowiedzenia.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (29 805 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Wit@m

Temat załatwiony w oddziale banku. Współwłaściciel wykreslony od ręki i otrzyma w ciągu 30 dni taką informację z banku. 

Dziękuję bardzo za informację. 

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 5 z 5 (29 750 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy