Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Wit@m

Posiadam z żona wspolne konto. Kiedyś było moje ale został dołożony użytkownik który automatycznie stał się współwaścicielem. Chciałbym zlikiwdować takie konto ( jest w wersji Komfort) i założyć nowe Direct ( nie mam obecnie potrzeby ponoszenia comiesięcznej opłaty 12 pln  - robie jedynie przelewy ). Na koncie nie ma limitów, nie ma żadnych kart kredytowych jest ono jedynie powiązane z kredytme hipotecznym ( automatyczna spłata ) i kredytem konolidacyjnym  ( również automatyczna spłata )

- czy do likwidacji konta musze mieć zgodę wspówłaściciela ?

- czy posiadanie powiązania z kontem kredytu hipotecznego i konsolidacyjnego uniemożliwia likwidację konta ?

- czy można konto wspólne Komfort "zamienić" na imienne Direct ?

W oczekiwaniu na oodpowedź.

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 1 z 5 (30 060 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Jeden ze współwłaścicieli może zrezygnować z konta. Wtedy konto będzie prowadzone dla jednej osoby. Następnie będziesz je mógł zamienić na konto Direct. Zaletą tego rozwiązania, jest to, że nie zmienia się nr konta jak i dotychczasowa karta właściciela.

Każdy ze współwłaścicieli może wypowiedzieć umowę konta.

W przypadku, gdy zamkniesz konto, konieczne będzie zawarcie aneksu do umowy kredytu. W aneksie będziesz mógł wskazać nowe konto, z którego będziemy pobierać raty lub założymy konto techniczne, na które będziesz mógł kierować spłaty. Pobieramy opłatę za sporządzenie aneksu.

Jeżeli korzystasz z warunków promocyjnych np. obniżenie marży kredytu hipotecznego, po zamknięciu konta mogą ulec zmianie warunki tego kredytu.

 

 

 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (29 987 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Bardzo trfane spostrzeżenie, dziękuję bardzo, tak mam zamiar zrobić. Fktycznie niewiedza może sporo kosztować.

 

Czy w tym wypadku mogę samodzielnie poprosić w banku o wykreślenie wspówłaścieciela z konta ?

Nie za bardzo mam możlwość teraz przyjścia z żoną ( pobyt za granicą ) a wiem, że żgodnie z regulaminem kont nie ma takiej potrzeby, mogę to sam załatwić prawda ? ( ewentualnie wtedy wykreslenie potrwa 30 dni ).

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 3 z 5 (29 976 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Możesz załatwić to sam. Tak jak piszesz może wystąpić ewentualnie 30-dniowy termin wypowiedzenia.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (29 939 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta wspólnego ( współwłaściciel )

Wit@m

Temat załatwiony w oddziale banku. Współwłaściciel wykreslony od ręki i otrzyma w ciągu 30 dni taką informację z banku. 

Dziękuję bardzo za informację. 

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 5 z 5 (29 884 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy