Odpowiedz

Kantor w ING

Witam

W dniu wczorajszym sprawdziłem sobie kursy w kantorze ING w systemie transakcyjnym.

ING podobnie jak Santander standardowo ma spread bankowy na poziomie 7% (w zakresie 6,7-7). Dotyczy to większość walut, poza CHF. W przypadku franka większość banków ma poniżej 5% (gdzie mBank w okolicach 3% a Santander nawet poniżej 2%) a ING - aż w okolicach 7%. I to jest z jednym z najwyższych na rynku spread przy frankach szwajcarskich (jeszcze Millenium ma podobny ale ten bank jest "utopiony" w kredyty frankowe). Wstyd ING! Wstyd.

Mbank ma spread w okolicach 5,7-6%.

 

Natomiast co do Kantora w systemie transakcyjnym. Jako, że Alior Bank ze swoim kantorem oraz City Handlowy są poza zasięgiem (bardzo niskie), porównałem to do Santandera i mBank. Otóż wyszło to tak (godz 15 dzisiaj)

Dolar amerykański - spready ING (0,76%) mBank (0,46%), Santander (0,73%)

Euro - ING (0,79%), mBank (0,38%) Santander (0,69%)

Funt brytyjski - ING (0,81%), mBank (0,35%), Santander (0,65%)

Wczoraj wieczorem sprawdzałem (godz. ok 23) to mBank około 0,5% przy każdej walucie, Santander w okolicach 1% a ING grubo ponad 1%, gdzie przy Euro nawet 1,44%

PKO BP ze swoim kantorem jest bliskie ING, więc nie podaje

 

Jak to jest, że ING, konto które nie jest darmowe i nawet droższe od mBank (mBank poza wypłatami z bankomatów min 100zł nie pobiera opłat w ogóle, karta obrót 350zł kartą żeby mieć za darmo) posiada takie kiepskie spready w kantorze walutowym?

Jak to jest, że Santander, który praktycznie jest na podobnym poziomie opłat jak ING (darmowe wybrane bankomaty, wpływ min 500zł na konto i jedna operacja za kartę aby mieć darmowe konto), daje możliwość ponadto wypłat/wpłat w kasie banku za 0zł ma również lepsze kursy walut w kantorze w systemie jakie ma ING?

Wszystkie te banki mają również placówki, więc nie ma tłumaczenia, ze np mBank to bank internetowy.

 

Również można szybko zobaczyć ile mnie kosztuje sprzedaż/kupno 1000 szt danej waluty

ING dolary - aby kupić 1000 dolarów wydać trzeba 4468 zł. Gdy sprzedam to dostaje 4434,30zł. Czyli jestem w plecy na wymianie prawie 33zł.

Santander dolary (odpowiednio) - kupno 1000 dolarów to koszt 4468,7 zł, sprzedaż 4436zł. Podobnie ok 33zł.

mBank - 4462,7zł, 4442,1zł. Różnica 20zł.

 

EURO

ING - 4705,6zł, 4668,5 zł, ok 37zł

Santander - 4705,3zł, 4672,9 ok 33zl

mBank - 4697,4zł, 4679,4zł , 18zł

 

GBP

ING - 5476,4zł, 5432,2zł, ok 44zł

Santander - 5475,1zł, 5439,8zł, ok 35zł

mBank - 5464,9zł zł, 5445,5zł , ok 19zł

 

To ceny z dzisiaj około godz. 15. Jak widać, przy sprzedazy waluty najwięcej można dostać w ING. Przy kupnie najmniej w ING. I różnica na przewalutowaniu jest największa w ING

Wczoraj około godziny 23, w ING w obu przypadkach najgorzej w ING i różnice w przewalutowaniu jeszcze większe, sięgające prawie 80zł.

W każdym przypadku najlepiej wypada mBank bo są najmniejsze straty (niezależnie od godziny).

Wasz kantor (podobnie do Santandera ale i tak drożej) jest jednym z droższych na rynku wśród banków, które taką opcję posiadają.....

 

Rozumiem. ING fajny bank, fajny ludzie, bardzo dobra obsługa, bardzo dobra bankowość internetowa. Ale kiedyś to byliście w czołówce tych najtańszych banków, dzisiaj jesteście na drugiej skali. Co się zrobiło w ING? Czy może warto przemyśleć strategię ku klientowi niż skupiać się tylko na zarobku (patrz wyniki ING w ostatnim kwartale)

 

Czy w Kantorze ING zawsze jest tak, że wieczorami kursy są dużo gorsze, niż za dnia?

 

 

 

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 1 z 5 (8 057 wyświetleń)

Re.: Kantor w ING

[ Edytowane ]

Poprawka bo źle napisałem
"To ceny z dzisiaj około godz. 15. Jak widać, przy sprzedazy waluty najwięcej można dostać w ING. Przy kupnie najmniej w ING. I różnica na przewalutowaniu jest największa w ING"

Gdy chce wymienić walutę na złotówki (wartość 1000), to z porównywalnych banków jak wyżej - dostanę w ING za to najmniej dolarów, funtów czy euro.
A gdy chce kupić walutę, to również dostanę tej waluty najmniej za 1000zł

W obu przypadkach ING wygląda gorzej niż konkurencja.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 2 z 5 (8 041 wyświetleń)

Re.: Kantor w ING

[ Edytowane ]

Jeszcze przeanalizowałem City Handlowy i ich kantor. Okazało się, że jednak nie jest to świetnie jak w internecie piszą.

Spready w City są gorsze od Santandera (mBank bardzo dobre i poza zasięgiem). Blisko im do ING ale i tak City ma lepsze.

Poza kantorem City spready najwyższe, w okolicach 8%

City Handlowy detaliczny to jednak raczej bank niszowy i nie stanowi bezpośredniej konkurencji dla Santander, mBank czy ING.

Więc po klienta City musi bardziej walczyć. Ale dla porównaniu wziąłem również pod uwagę, tym bardziej, że mało jest banków z Kantorem online.

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 3 z 5 (8 022 wyświetleń)

Re: Re.: Kantor w ING

Twoje sugestie przesłałem do osób, które zajmują się u nas tym tematem, natomiast dodam, że kurs w kantorze ustalamy na podstawie analizy rynkowej i jest indywidualnie prezentowany u każdego klienta. Strona odświeża się automatycznie co 5 sekund.
Różnice w kursach transakcji na kontach prywatnych mogą wynikać z kwoty wymiany - ale także z innych czynników, które zależą np. od:

- produktów, które masz
- rodzaju transakcji, które wykonujesz

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 5 (7 962 wyświetleń)

Re: Re.: Kantor w ING

Dzięki za przekazanie tematu dalej.

Jak najbardziej mam świadomość, że strona odświeża się co 5s.

Nie mniej - nie mam konta w Santander i w City więc dane są podane co mi pokazuje na ich stronie. ING i mBank mam, więc mam porównanie zawsze.

Rozumiem algorytm ale jeśli nawet to są jakieś różnice to może ING bliżej do Santandera ze spreadem w kantorze Online ale bardzo daleko do mBanku.

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 5 z 5 (7 929 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy