Odpowiedz

Różnica pomiędzy zleceniem przelewu z karty kredytowej a płatnością bezgotówkową

Dzień Dobry,

 

Nie miałem nigdy karty kredytowej a planuję  taką założyć, wiec mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy płatnością bezgotówkową a przelewem z karty kredytowej.

 

Kiedy płatność jest uznawana za przelew z karty? Tylko wtedy gdy zrobię go z poziomu mojego konta czy również jak na niektórych stronach zdecyduję się na płatność za pomocą karty kredytowej? Chodzi mi o uniknięcie prowizji. Przytoczę konkretny przykład: na bardzo popularnej stronie z hotelami zamówiłem zakwaterowanie i chce za nie zapłacić za pomocą karty kredytowej. Wynajmujący ściągnie z karty odpowiednią ilość pieniędzy. Czy taka płatność to będzie przelew z karty i naliczona zostanie prowizja?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
Niccander
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-02-2018
Wiadomość 1 z 2 (5 780 wyświetleń)

Re: Różnica pomiędzy zleceniem przelewu z karty kredytowej a płatnością bezgotówkową

Witaj,

jeśli płacisz kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych (poprzez podanie numery karty, jej daty ważności i kodu CVV), uznajemy to za płatności bezgotówkowe. Za takiego rodzaju płatności nie pobieramy prowizji. Przelew z rachunku karty jest wtedy, kiedy logujesz się do Mojego ING i wybierasz przycisk Wykonaj transakcję a następnie kartę kredytową.

 

Podsumowując, dla przytoczonego przez Ciebie przykładu nie pobierzemy prowizji, ponieważ wykonasz płatność bezgotówkową Emotikon: Szczęśliwy

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (5 746 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy