Odpowiedz

Płatności w euro przy pomocy karty kredytowej

Dzień dobry,

 

Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają płatności w euro przy pomocy kart kredytowych? Z tego co widziałem w Tabeli Opłat to nie ma żadnej prowizji (w porównaniu z kartami debetowymi) a przeliczenie jest dokonywane po kursie organizacji płatniczej.

 

Czyli, jak kupię coś za 10 euro dzisiaj (4 października) to po przeliczeniu z poprzedniego dnia tutaj: https://www.mastercard.com/plp/klienci-indywidualni/currency-conversion.html (waluta transakcji "EUR", widzę tylko 30 września, nie powinno być też 3.10?) zostanie odjęta z konta kwota 42,96 zł? Bez dodatkowych przeliczeń i prowizji?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
wk
wk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
12
04-10-2016
Wiadomość 1 z 5 (9 617 wyświetleń)

Re.: Płatności w euro przy pomocy karty kredytowej

[ Edytowane ]

@wk Jeśli dokonamy transakcji kartą kredytową MasterCard ING Banku Śląskiego w dniu 4 października na kwotę 10 euro, to zgodnie z kursem przeliczeniowym organizacji MasterCard kwota księgowania wyniesie 43,00 PLN (KURS 4.299858). Opłat z tytułu realizacji płatności bezgotówkowych przy kartach kredytowych nie ma ( 0 PLN).  

Jeśli dokonamy transakcji kartą kredytową MasterCard ING Banku Śląskiego w dniu 4 października na kwotę 10 euro, zostanie nałożona blokada po kursie przeliczeniowym organizacji MasterCard 43,00 PLN (KURS 4.299858). Natomiast księgowanie na koncie nastąpi po kursie banku w dniu otrzymania transakcji od organizacji płatniczej.

Opłat z tytułu realizacji płatności bezgotówkowych przy kartach kredytowych nie ma.

 

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 5 (9 564 wyświetleń)

Re.: Płatności w euro przy pomocy karty kredytowej

Dzięki za odpowiedź!
A gdzie mogę sam sprawdzać ten kurs? Dobrze wiedzieć na dzień 4 października ale lepiej mieć źródło, które zawsze jest aktualne Emotikon: Szczęśliwy Strona którą załączyłem niestety zatrzymuje się na 30 września.
Odpowiedz
0 Lajków
wk
wk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
12
04-10-2016
Wiadomość 3 z 5 (9 559 wyświetleń)

Re.: Płatności w euro przy pomocy karty kredytowej

@wk Kurs pobrałem z wskazenego przez ciebie linka - strony MasterCard. Wyczyść pliki cookies i pamięć podręczną w używanej przeglądarce, a dane prawidłowo powinny się zaczytać. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (9 556 wyświetleń)

Re.: Płatności w euro przy pomocy karty kredytowej

Haha, rzeczywiście, co za porażka ze strony Mastercard....

Jeszcze raz dzięki za pomoc i życzę miłego dnia! Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
wk
wk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
12
04-10-2016
Wiadomość 5 z 5 (9 553 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy