Odpowiedz

Karta wielowalutowa Visa a płatność innymi walutami.

Jak wygląda sprawa z prowizjami oraz sposób przewalutowania przy następujących scenariuszach w przypadku gdy do karty wielowalutowej visa jest podpięte konto zł oraz euro. Z którego konta będą pobrane środki w przypadku gdy na obu będzie wystarczająca ilość.

 

1. Płatność bezgotówkowa w jenach.

2. Wybranie gotówki z bankomatu w Japonii przy włączonej usłudze darmowych bankomatów za granicą.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 4 (3 600 wyświetleń)

Re: Karta wielowalutowa Visa a płatność innymi walutami.

Jeśli podepniesz kartę do konta walutowego np. w EUR i wykonasz transakcję kartą w walucie konta walutowego, pieniądze pobierzemy z konta w EUR o ile zapewnisz na nim wystarczającą kwotę. W przypadku transakcji w innej walucie, niż konto walutowe np. JPY, pieniądze pobierzemy z konta w PLN. Opłata za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej, za granicą wynosi 3% kwoty transakcji. Pieniądze przewalutujemy po kursie organizacji płatniczej, która wydała kartę - VISA. Opłata za wypłatę pieniędzy z bankomatu, za granicą wynosi 3% kwoty wypłaty. Jeśli uruchomisz pakiet wypłat za granicą, nie naliczymy prowizji za wypłatę. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 541 wyświetleń)

Re: Karta wielowalutowa Visa a płatność innymi walutami.

Jak wygląda przy wypłacie z bankomatu z włączonym pakietem przewalutowanie i prowizja za przewalutowanie. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (3 494 wyświetleń)

Re: Karta wielowalutowa Visa a płatność innymi walutami.

Za wypłatę z bankomatu nie pobieramy prowizji za przewalutowanie. Jeśli będziesz miał włączony pakiet wypłat gotówki, to także nie pobierzemy prowizji za tę wypłatę. Sama transakcja wypłaty będzie przewalutowana po kursie organizacji płatniczej z dnia rozliczenia transakcji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 4 (3 444 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy