Jak inwestować

Odpowiedz

Termin wpłaty dywidend na konto

Zgodnie z komunikatem ze strony GPW (https://www.gpw.pl/gpw-communiques-and-resolutions?ph_main_01_start=show&cmn_id=107740&title=MULTI+U...) termin wypłaty dywidend za ETFSP500 to 14.12.2018. W jakim terminie należy spodziewać się ich pojawienia na koncie maklerskim? Nie miałem nigdy do czynienia z taką sytuacją (otrzymywanie dywidend) i chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć, czy jakieś opóźnienie jest normalne, czy raczej jest to problem z walutą dywidendy (euro) jak w wątku https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Jak-inwestowa%C4%87/problem-z-wyp%C5%82at%C4%85-euro-z-ing-makler/t... i będę musiał jeszcze coś robić żeby je otrzymać.

Odpowiedz
0 Lajków
mk3
mk3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-12-2018
Wiadomość 1 z 6 (13 403 wyświetleń)

Re.: Termin wpłaty dywidend na konto

Aby otrzymać dywidendę trzeba być właścicielem instrumentu w dniu ustalenia praw do otrzymania dywidendy. Zgodnie z komunikatem który przytoczyłeś, tym dniem był 13 grudnia (record date).

Czyli biorąc dwudniowy okres rozliczeniowy musiałeś przetrzymać ETFa na rachunku na sesji z 11 na 12 grudnia.

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (13 397 wyświetleń)

Re.: Termin wpłaty dywidend na konto

Ok, ale nie o to pytam. Wiem w jakim terminie trzeba być właścicielem żeby otrzymać dywidendę, byłem w nim właścicielem (miałem jakieś jednostki bodajże od listopada, także to nie tu leży problem), ale na chwilę obecną na moim koncie nie pojawiły się dywidendy. Pytanie to "kiedy się pojawią".

Odpowiedz
0 Lajków
mk3
mk3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-12-2018
Wiadomość 3 z 6 (13 393 wyświetleń)

Re.: Termin wpłaty dywidend na konto

Nie dostaliśmy jeszcze środków od emitenta. Pozostaje czekać. Jak Biuro dostanie z KDPW środki, one od razu trafią na Twoje konto maklerskie.

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 4 z 6 (13 374 wyświetleń)

Re.: Termin wpłaty dywidend na konto

Dostałem dywidendę kghm , gdzie sprawdzić jaką kwotę mi przesłano na konto ?
Odpowiedz
0 Lajków
Blek77
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-05-2021
Wiadomość 5 z 6 (7 404 wyświetleń)

Re.: Termin wpłaty dywidend na konto

Dane możesz sprawdzić w module Makler w zakładce: Konto/Historia konta/Historia finansowa. Jeśli masz dużo księgowań finansowych możesz wybrać "Dywidendy"  w polu "Typ operacji" oraz ustawić wybrany "Zakres dat".

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 6 z 6 (7 389 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy